EuropaCorp a Lexus odhalují „Skyjet“, kosmickou loď 28. století

• Skyjet se objeví v připravovaném výpravném vědecko-fantastickém filmu s názvem Valerian a město tisíce planet
• Dnes byl představen první trailer na stránkách http://valerianmovie.com

Společnost Lexus oznámila tvůrčí spolupráci s filmovým studiem EuropaCorp. Prvním výsledkem partnerství bude v roce 2017 velmi očekávaný vědecko-fantastický film Valerian a město tisíce planet. V hlavních rolích snímku se představí Cara Delevingne a Dane DeHaan. Společnost Lexus spolupracovala s tvůrčím týmem a podle jeho představ stvořila vizi jednomístné stíhací rakety Skyjet, která se ve filmu objeví.

Výpravný trailer, který byl dnes uveden online (http://valerianmovie.com), nabízí fanouškům možnost prvně shlédnout část filmu. Diváci budou rovněž moci poprvé spatřit Skyjet, jak se proplétá mezigalaktickou pevností města Alfa.

Tvůrci filmu Valerian vytvořili Skyjet s cílem představit létající stroj, který na jednu stranu vychází z reality, ale současně zapadá do světa snímku Valerian, který se odehrává v 700 let vzdálené budoucnosti. Tým tvůrců se sešel s hlavním konstruktérem společnosti Lexus Takeaki Katem a jeho týmem, aby projednali včlenění uvěřitelných imaginárních technologií i současných designových prvků do konečné podoby rakety.

Design Skyjetu bude rovněž obsahovat přizpůsobenou stylizaci charakteristické masky chladiče Lexus ve tvaru „vřetene“ a bude mít podobná přední světla jako připravované kupé Lexus LC, které má být uvedeno na trh v roce 2017 a které se vyznačuje atletickým a aerodynamickým tvarem.

Snímek Valerian a město tisíce planet je nabitý hereckými hvězdami včetně takových jmen jako Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna a Kris Wu. Projekt je dosud nejambicióznějším filmem Luca Bessona a rozpočtově nejdražším evropským filmem, jaký byl kdy vyroben. Tento celovečerní film je adaptací francouzského komiksového seriálu Valerian, který napsal Pierre Christin a ilustroval Jean-Claude Mézières. Film produkuje Virginie Besson-Silla.

„Jako partnera jsme hledali značku, která je průkopníkem v oblasti inovací a technologií a která se spíše než na minulost zaměřuje na budoucnost, což Lexus splňuje,“ uvedl ke spolupráci Luc Besson.

„Jakožto fanouškům filmů a předchozích děl Luca Bessona je společnosti Lexus ctí, že může pomoci uvést Lucův sen do života,“ řekl David Nordstrom, generální manažer oddělení Global Branding Department společnosti Lexus, a dodal k vývoji stíhačky Skyjet: „Byla to pro nás velká výzva. Abychom dokázali začlenit filozofii designu a technologické inovace společnosti Lexus do tohoto projektu. Těšíme se rozvoj našeho partnerství se společností EuropaCorp a usilujeme o to, abychom v příštích letech nabídli divákům ty nejúžasnější zážitky.“

V červenci 2017, kdy je plánované uvedení filmu, chystá společnost Lexus fanouškovské akce, aby přitáhla nadšence z celého světa blíže do centra dění.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: