Elon Musk se toho nebojí. Spustil výrobu, i když mu hrozí pokuty a možná i zatčení

  • Továrna ve městě Fremont byla kvůli koronaviru uzavřena od 23. března

  • Pracuje v ní přes 10 tisíc zaměstnanců

  • Továrna ve Fremontu je jedinou v celých Spojených státech

  • Musk guvernéru Kalifornie hrozí odchodem do Texasu

Šéf automobilky Tesla v pondělí na Twitteru oznámil, že navzdory aktuálním opatřením z důvodu pandemie koronaviru znovu spouští výrobu v kalifornském závodě Tesla ve městě Fremont.

Ve svém tweetu napsal, že sám bude ve výrobě a pokud budou chtít úřady někoho zatknout, půjde do vězení sám. Kalifornské úřady za porušení porušení lékařských nařízení mohou udělit pokutu 1000 dolarů (cca 25 tisíc Kč) nebo viníka zavřít na 90 dní do vězení.

Šéf Volkswagenu se bojí Tesly. Bude trvat, než ji doženeme, přiznal

Musk o znovuotevření fremontského výrobního závodu jednal už v sobotu s ministerstvem zdravotnictví a podle všeho měli úředníci zájem Muskovi vyjít vstříc. Kromě toho Musk podal žalobu na fremontský okres Alameda, do kterého továrna spadá, protože podle něj zavedl ještě více restriktivní nařízení, než jaká vydal guvernér Kalifornie Gavin Newsom. Musk také pohrozil, že pokud mu bude v rozjíždění výroby bráněno úřady a policejními složkami, přestěhuje továrnu a sídlo společnosti do jiného státu. Podle Muska jsou opatření místních úřadů zbytečně přísná, protože výroba aut spadá mezi klíčové provozy, které mohou dál vyrábět navzdory pandemii.

Hrozbu, že aktivity automobilky Tesla se přestěhují do texaské Nevady, Musk rovněž zveřejnil na Twitteru, ale záhy ji smazal. Musk v ní současně uvedl, že mu už došla trpělivost a že budoucnost výrobního závodu Tesla ve Fremontu se bude odvíjet podle postoje místních úřadů.

Evropské automobilky zavírají dobrovolně, Tesle to musel nařídit šerif

Zdá se, že hrozba padla na úrodnou půdu. Přestože guvernér Newsom na přímou otázku, zda Tesla vyrábí, odpověděl, že neví, neopomněl zároveň podotknout, že se velmi těší na další desítky let plodné spolupráce.

Továrna ve Fremontu je jediným výrobním závodem Tesly v celých Spojených státech a přestěhovat ji by byl extrémně drahý špás. To je nad slunce jasné. Na druhou stranu mužská ješitnost už způsobila větší „zemětřesení“. Nicméně Musk už v minulosti řekl, že druhý výrobní závod je skutečně v plánu. Měl by vzniknout právě v Texasu.

Elon Musk se toho nebojí. Spustil výrobu, i když mu hrozí pokuty a možná i zatčení
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: