Elektrický Volkswagen ID.R překonal v Goodwoodu 20 let starý rekord

  • Po úspěchu na Nürburgringu stanovil Volkswagen ID.R další rekord také v Goodwoodu 

  • Poprvé je držitelem zdejšího absolutního rekordu elektromobil

  • Předchozí rekord stanovený monopostem F1 vydržel od roku 1999

Elektrický speciál Volkswagen ID.R si připsal další úspěch. V loňském roce s ním zajel pilot Romain Dumas rekord na legendárním závodu do vrchu Pikes Peak, kterým překonal předchozí nejlepší čas v kategorii elektromobilů o minutu. Letos zajel neuvěřitelný čas 6:05.336 na severní smyčce okruhu Nürburgring a nyní Romain Dumas uspěl na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Nový rekord stanovený pro trať závodů v Goodwoodu má hodnotu 39,9 s. Elektrický Volkswagen tak sebral rozdílem 1,7 sekundy prvenství monopostu McLaren-Mercedes MP4/13 a Nicku Heidfeldovi, kteří na této trati platili za nejrychlejší kombinaci dlouhých dvacet let.

Elektrický Volkswagen je teď absolutně nejrychlejší na Pikes Peak. Slaví také Bentayga

ID.R s výkonem 500 kW (680 k) je dobrou reklamou na novou řadu elektromobilů ID, díky kterým se chce Volkswagen v následujících letech stát nejsilnější značkou na poli elektromobility. První vůz, hatchback ID.3, se představí na letošním autosalonu ve Frankfurtu, dále budou následovat auta inspirovaná koncepty ID.BUZZ a ID.VIZZION. ID.R bylo oproti předchozímu stavu z rekordní jízdy na Nordschleife lehce upraveno. Například nemělo aktivní systém DRS (omezení přítlaku ve vysokých rychlostech) a dostalo menší baterii, díky které vážilo i s pilotem méně než tunu.

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu navštívilo více než 180 000 lidí.

Elektrický Volkswagen ID.R překonal v Goodwoodu 20 let starý rekord
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: