EAV uvádí na trh první modulární vozidlo eCargo

Společnost Electric Assisted Vehicles (EAV) uvedla na trh průkopnické vozidlo EAVcab, nový model na bázi platformy eCargo, což je výsledek vývoje podvozku ultralehkého užitkového vozidla EAVan Ultra (ULCV) s kombinovaným pohonem na elektřinu a pomocí pedálů (pedelec). Nyní jej lze dodat zákazníkovi ve formě podvozku s kabinou. Výhodou je, že to poskytuje prostor pro vytvoření vysoce univerzálního vozidla, které může mít v zadní části podvozku instalovány různé formy karoserie.

EAVcab je speciálně konstruovaná čtyřkolka jezdící bez emisí s nejvyšší rychlostí omezenou na 25 km/h. Má délku 2 m (ve formě s krátkým rozvorem) šířku 1 m a pohotovostní hmotnost 120 kg. EAVcab může ujet až 100 km za jeden den a poté se dobíjí za méně než 6 hodin pomocí normální zástrčky 13 A/240 V. Akumulátory lze také vyměnit, aby bylo vozidlo trvale v provozu.

Existují dvě varianty podvozku se středním a dlouhým rozvorem náprav. Užitečná hmotnost zůstává stejná jako u EAVanu 120 kg plus 100 kg pro řidiče. V létě roku 2020 bude k dispozici i verze se zvýšenou pevností pro vyšší zatížení až 350 kg s výkonnějšími brzdami a rekuperací kinetické energie.

Verze karoserie zahrnují skříně o objemu 2 m³, 3 m³ a 4 m³ s různými konfiguracemi přístupových dveří, teplotně izolované skříňové jednotky s lednicí (6 °C) a mrazničkou (-16 °C), valník, plošinu s plochou podlahou, nástavby pro zvířata, nádoby na odpadky, lékařskou jednotku pro rychlé zásahy, nákladní box RoRo a dokonce i Beavertail pro přepravu jízdních kol nebo jiných malých vozidel.

EAV uvádí na trh první modulární vozidlo eCargo
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.43%) 56 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: