Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě: Volkswagen vládne, Octavia je osmá

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Nejprodávanějším autem v Evropě je za první polovinu roku tradičně Volkswagen Golf 

  • Do TOP 20 se vešlo i Polo, Tiguan a Passat

  • Škoda Octavia skončila osmá

  • Vzhledem ke svému stáří si velmi dobře vede také Fiat 500

Společnost Focus2Move, která pravidelně sestavuje žebříčky týkající se prodejů aut, nedávno zveřejnila přehled nejprodávanějších modelů na evropském trhu za první polovinu letošního roku. Z něj vyplývá, že navzdory aféře Dieselgate se zde stále velmi dobře daří automobilce Volkswagen.

Doporučujeme: 20 nejprodávanějších aut v červenci 2017 na českém trhu

Dvacítku nejžádanějších modelů najdete v přiložené galerii. První Volkswagen Golf zaznamenal 319 238 prodaných exemplářů, což je sice nejvíc ze všech, ale oproti loňskému roku to přestavuje pokles skoro o 11 %. Do první dvacítky se vešlo také druhé Polo, jedenáctý Tiguan a dvanáctý Passat. Za pozornost stojí celková 19. příčka Fiatu 500. Jde totiž o deset let starý model, zájem o něj ale evidentně pořád je.

Z modelů značky Škoda se nejvýše umístila Octavia. Také ta si ale meziročně pohoršila, a to přesně o dvě procenta. Na 23. příčce skončila Fabia (113 176 vozů), 53. je Rapid (58 779 vozů) a 61. Superb (55 642 vozů). Do první stovky se vešla třeba i Lada Granta (50 994, 67. příčka), která se umístila například před Hyundaiem i30 (50 108 vozů, 70. příčka).

Doporučujeme: Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto na světě. Vloni si našel 150 000 zákazníků

Žebříček nezahrnuje pouze EU (plus Norsko, Švýcarsko a Island), ale obsahuje také země jako Rusko, Turecko, Ukrajinu, Bosnu, Srbsko nebo Albánii. Kompletní seznam stovky nejprodávanějších aut za první polovinu letošního roku najdete na focus2move.com.

Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě: Volkswagen vládne, Octavia je osmá
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: