Donald Trump splnil slib. Ve své limuzíně zajel zaváděcí kolo slavného závodu Dytona 500

  • Americký prezident vyrazil na trať legendárního vytrvalostního závodu

  • Vládní limuzíně Donalda Trumpa se přezdívá Bestie

  • Vyrobil ji Cadillac na podvozku užitkového Chevroletu

  • Bestie prý váží 9 tun, má 12 cm tlustá skla a kapotáž s tloušťkou cca 20 cm

Slavný závod Dytona 500, který startuje šampionát NASCAR, každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků, ovšem letošní ročník byl ještě ostřeji sledovaný. To proto, že poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa zveřejnil na Twitteru zprávu, že prezident se na cestě z floridského letosviska Mar-a-Lago v Palm Beach na okruhu zastaví a zajede zaváděcí kolo ve své nové vládní limuzíně, které se říká the Beast, tedy Bestie.

Novináři dlouho spekulovali, zda se náhodou nejedná o jeden z Trupových vtípků, kterými je v USA pověstný, ale opravdu nejednalo. Donald Trump skutečně zajel první kolo na letošním ročníku okruhového závodu Dytona 500 společně s početnou ochrankou.

The Beast vs. Cortege: Putinova limuzína je větší, hezčí a modernější než Trumpův speciál

No, zajel, spíše obkroužil. Aby se Bestie, kterou postavil Cadillac na podvozku užitkového Chevroletu a údajně váží devět tun, udržela v zatáčkách s náklonem 31 stupňů, musela by vyvinout minimální rychlost nejméně 110 km/h, což by pro automobil s kapotáží silnou zhruba 20 cm a skly o tloušťce 12 cm mohl být docela problém.

Trump je čtvrtým americkým prezidentem, který se závodu v Daytoně zúčastnil. Těmi předchozími byli Ronald Reagan v roce 1984, George H.W. Bush v roce 1992 a George W. Bush v roce 2004.

Donald Trump splnil slib. Ve své limuzíně zajel zaváděcí kolo slavného závodu Dytona 500
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: