Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye má přes 800 koní a nádrž vyprázdní za 11 minut

Zdroj: Tiskový servis Dodge
  • Dodge Challenger se dočkal další pořádně ostré verze

  • Hellcat Redeye má výkon přes 800 koní a točivý moment 960 Nm

  • Speciální model přichází v rámci modernizace pro modelový rok 2019

Američané to s tím downsizingem a snižováním emisí vidí trochu jinak. Po verzích Hellcat a Demon přichází další ostrý Dodge Challenger SRT, který tentokrát dostal jméno Redeye. Je to vlastně něco mezi Hellcatem a Demonem, neboť pod kapotou je pořád kompresorem přeplňovaný osmiválec 6,2 l. Upravená byla i automatická osmistupňová převodovka.

Motor je podladěnou verzí jednotky z vrcholného Demonu, používá kompresor o objemu 2,7 l (nikoli 2,4 l jako Hellcat), zvýšený plnící tlak a maximální otáčky posunuté z 6200 na 6500 min-1. I výkon je velice působivý. Motor generuje 594 kW (808 k) a 960 Nm. Osmiválcem proteče 5,4 litru paliva za minutu, takže v plném tempu spotřebuje nádrž za 11 minut. Až se vás tedy někdo na pumpě zeptá „A kolik to žere?“, máte mu jak odpovědět. Jinak Dodge uvádí spotřebu mimo město 11 litrů na 100 km.

Doporučujeme: Ekologův koutek: Dodge Challenger Hellcat a burnout napříč všemi rychlostními stupni

Osmiválec dostal také zařízení pro samočinné dochlazování po ostré jízdě, například po sprintu na čtvrt míle, což prodlouží životnost. Zákazníci si mohou objednat rovněž zkrácený finální převod, takže místo poměru 2,62 dostanou 3,02. Čtvrt míle pak sériový Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye zvládne za 10,8 sekundy s cílovou rychlostí 211 km/h. Na čtvrt míle je Redeye jen o 1,15 s pomalejší než Demon.

Pokud jde o nám bližší dynamické parametry, tak na 100 km/h akceleruje tenhle Dodge za 3,4 sekundy a rozjede se na 327 km/h, což z něj dělá jedno z nejrychlejších produkčních amerických aut vůbec. Mezi další novinky patří třeba kapota s dvojicí nasávacích otvorů a možnost připlatit si za rozšířenou karoserii. Tyto doplňky půjde objednat i na další Challengery. Cenu zatím Dodge nezveřejnil.

Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye má přes 800 koní a nádrž vyprázdní za 11 minut
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 15 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: