Dodge Challenger R/T Scat Pack 1320 nabídne 491 atmosférických koní a jen jednu sedačku

  • Dodge Challenger přichází v další speciální edici 

  • Verze R/T Scat Pack 1320 kombinuje techniku dragsteru a komfort běžných aut 

  • Podobně jako Demon i tato novinka obsahuje v základu pouze sedadlo řidiče. Za ostatní sedadla se připlácí jeden dolar

  • Sprint na čtvrt míle proběhne za 11,7 s

Zatímco evropské automobilky představují jeden elektromobil za druhým a kvůli normě WLTP hromadně škrtají nabídku převážně sportovních aut, na americkém trhu tomu je jinak. Třeba Dodge v uplynulých měsících představil hned několik zajímavých variant modelu Challenger. A aby jich náhodou nebylo málo, aktuálně přidává další. Jmenuje se R/T Scat Pack 1320.

Challenger R/T Scat Pack se představil koncem června spolu s brutální variantou Hellcat Redeye, naladěnou na 594 kW (808 k) a 960 Nm. Aktuální novinka Scat Pack 1320 samozřejmě navazuje na předchůdce, ale přidává další vlastnosti, které vám vylepší čas při sprintech na čtvrt míle. Odtud ostatně pochází číslo 1320, což je čtvrt míle vyjádřená ve stopách.

Doporučujeme: Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye má přes 800 koní a nádrž vyprázdní za 11 minut

Nejnovější Challenger pracuje s atmosféricky plněným osmiválcem o objemu 6,4 litru, jehož parametry jsou 361 kW (491 k) a 643 Nm. Motor je spojen s automatickou osmistupňovou převodovkou TorqueFlite. Díky ní se můžete spolehnout také na systém Launch Control. Kvůli odolnosti vůz dostal rovněž zadní poloosy převzaté z varianty Demon.

Další součástí paketu jsou adaptivní tlumiče nabízející několik režimů, kdy v režimu Drag Mode pracují tak, aby došlo k co největšímu přenesení váhy na zadní nápravu. Brzdy dodalo Brembo, přičemž nechybí funkce zablokování pouze předních kol, což umožňuje snadné pálení zadních pneumatik. I ty jsou svým způsobem speciální. Jedná se o pláště Nexen SUR4G Drag Spec o rozměru 275/40R20, vyvinuté přímo pro potřeby podobných sprintů. Schváleny jsou ale také do běžného provozu.

Doporučujeme: Dodge Durango SRT Hemi strčí do kapsy i Porsche nebo Maserati

Kvůli úspoře hmotnosti obsahuje standardní výbava pouze sedadlo řidiče. Je to ale jen symbolická nabídka, protože příplatek za ostatní sedadla činí pouhý jeden dolar. Jinak v interiéru najdete všechny záležitosti potřebné pro komfortní cestování včetně například duální klimatizace, parkovací kamery nebo dokonce bezklíčkového odemykání.

Dodge Challenger R/T Scat Pack 1320 zvládne sprint na čtvrt míle v čase 11,7 s, kdy cílová rychlost činí 186,7 km/h. To není vůbec špatné, vzhledem k tomu, že třeba podstatně výkonnější Hellcat Redeye je rychlejší pouze o 0,9 s.

Zájemci si budou moci objednat Scat Pack 1320 od konce letošního roku, první auta dorazí k zákazníkům příští rok na jaře.

Dodge Challenger R/T Scat Pack 1320 nabídne 491 atmosférických koní a jen jednu sedačku
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: