Dodávky Berlingo, Combo a Partner se dočkaly také užitkových verzí

  • Všechny tři dodávky koncernu PSA se liší jen v drobnostech

  • Pod kapotou budou stejné motory i převodovky

  • Nákladový prostor pojme až 4,4 m3 nákladu

  • Opel později nabídne i verze na LPG a CNG

Trojice technicky příbuzných minidodávek Citroën Berlingo, Opel Combo a Peugeot Partner (osobní verze Peugeotu se jmenuje Rifter) koncernu PSA se dočkala také „nákladních“ verzí. Technicky se jedná o totožné vozy, odlišují se jen v kosmetických detailech. Platforma, části interiéru a karoserie a motory jsou shodné. Hlavním rozlišovacím znakem tak bude, kromě masky chladiče, miniaturní volant Peugeotu. Citroën s Opelem dostanou „normální“ volant.

Užitkové verze se rovněž budou prodávat ve dvou délkách. Buď 4,4 m nebo prodloužené 4,75 m s delším rozvorem. V základním dvoumístném uspořádání je k dispozici uvnitř prostor o objemu 3,9 až 4,4 m3 v závislosti na výbavě, provedení a doplňcích (příplatková výbava dodávek si nijak nezadá s dobře vybaveným vozem střední třídy).

Doporučujeme: Volkswagen a Ford navazují spolupráci. Chtějí společně vyvíjet dodávky

Základní verze má délku ložné plochy 1,81 m, ta prodloužená dokonce 2,16 m a pojme dvě europalety. Navíc lze ještě za příplatek objednat šikovný průvlak až do kabiny, takže půjdou naložit ještě delší předměty. Užitečná hmotnost je v závislosti na verzi od 650 do 1000 kg, verze s nízkými emisemi CO2 mají užitečnou hmotnost do 600 kg.

Pod kapotou může být přeplňovaný benzinový tříválec PureTec 1,2 l o výkonu 110 nebo 130 koní, případně naftová patnáctistovka o výkonu 75, 100 nebo 130 koní. K vybraným motorům půjde objednat i osmistupňový automat. Opel časem nabídne ještě speciální verze na LPG a CNG, které jsou stále velmi žádané i v tomto segmentu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: