Do servisu musel hned druhý den. Volvo má problém s elektrickým Polestarem

Polestar 2 jede do servisu
Zdroj: Carup.se
  • Už tři desítky majitelů luxusního elektromobilu Polestar 2 musely auto poslat do servisu

  • Jeden z nich dokonce hned druhý den poté, co si vůz přivezl domů

  • Polestar 2, který spadá pod křídla Volva, má prý potíže s baterií. Oprava ale trvá i měsíc

Příchod nových elektromobilů na trh čím dál častěji doprovázejí potíže. Letos se nedařilo třeba Volkswagenu, který neustále řešil problémy se softwarem svého hatchbacku ID.3. Nyní se na veřejnost dostaly informace o luxusním vozu do zásuvky Polestar 2, který patří pod automobilku Volvo.

Podle švédského serveru Carup novopečení majitelé zaznamenali chybu řídícího systému, která jim zabránila nastartovat. Server přinesl výpověď jednoho z majitelů jménem Tobias Akeblom, kterému se auto rozbilo hned druhý den po převzetí. Od té doby už strávilo měsíc v servisu.

Polestar se k iniciativě Volva nepřipojí. Auta této značky budou i nadále jezdit více než 200 km/h

Podobnou chybu podle švédských médií zaznamenalo nejméně 30 majitelů Polestaru 2. Jde i o řidiče z jiných zemí, například z Norska, Nizozemska nebo Francie. U všech trvá oprava delší čas, proto je servisy alespoň vybavily náhradními vozy.

Podle mluvčího značky Polestar Brenta Ellise se chyba týká 12voltové baterie. Jde prý o problém, který firma úpěnlivě řeší a neměl by se už vyskytovat u nově předaných aut. Proč ale musí dotčené vozy strávit v servisu i měsíc, to nekomentoval.

Do servisu musel hned druhý den. Volvo má problém s elektrickým Polestarem
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: