Do aukce jde vzácný Mercedes Stirling Moss. Může se prodat za 50 milionů

  • Aukční síň RM Sotheby’s nabídne v aukci vzácný model Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss

  • Auto bez střechy vzniklo jen v omezené sérii 75 kusů jako pocta slavnému závodníkovi

  • Model starý 11 let má najeto jen 9000 kilometrů, odhadní cena prodeje je 50 milionů korun

Když před jedenácti lety mířila výroba supersportu SLR McLaren do finiše, rozhodla se autmobilka Mercedes-Benz, že ještě na závěr vzdá čest slavnému závodníkovi Siru Stirlingu Mossovi. Proto po něm pojmenovala speciální edici tohoto modelu, jenž svými detaily navazuje na historické závodní speciály. Vznikl SLR McLaren Stirling Moss v celkovém počtu pouhých 70 kusů.

Auto, jehož exteriér navrhl korejský designér Yoon Il-hun našlo inspiraci v modelu 300 SLR. Právě s ním Moss vyhrál slavný závod Mille Miglia v roce 1955. Jeho moderní předobraz se sice chlubil vysokými parametry, ale od začátku bylo jasné, že poslouží jako sběratelský kousek pro nadšené a hlavně zámožné milovníky značky ze Stuttgartu.

Elva je moderní interpretací monopostů McLaren-Elva z 60. let. Vznikne v sérii 399 kusů

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss pohání benzinový osmiválec o objemu 5,4 litru umístěný pod dlouhou přídí. Produkuje výkon 485 kW (660 k). Díky tomu, že je zhruba o dva metráky lehčí než klasické SLR, zvládá pokořit stovku za 3 sekundy a maximálně jede 350 km/h. To vše jen s minimalistickým čelním sklíčkem. Jinak je dvoučlenná posádka zcela vystavena okolnímu prostředí.

Jeden z kousků je teď na prodej přes aukční síň RM Sotheby’s. Je v perfektním stavu a má najeto jen okolo 9000 kilometrů. Dokonce byl před nedávnem v servisu. Prodejce k němu nabízí i doplňky v podobě originálních tašek, kšiltovek, krytu nebo návodu. Podle aukční společnosti se prodejní cena vozu odhaduje okolo 50 milionů korun.

Do aukce jde vzácný Mercedes Stirling Moss. Může se prodat za 50 milionů
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: