Digitální budíky nejluxusnějšího Bentley schválně vypadají jako klasické

  • U grafických rozhraní spotřební i automobilové elektroniky dnes převládá plochý („flat“) design 

  • Bentley však i nadále razí skeuformní princip, který se prý k jeho automobilům lépe hodí

  • Za designem nového přístrojového štítu stojí Graeme Smith a jeho tým specializovaný na uživatelská rozhraní

Automobilka Bentley je známá svou posedlostí detaily. Zejména v interiéru luxusních automobilů s okřídleným B ve znaku je tento přístup cítit ze všech stran .Výjimkou není ani přístrojový štít.

V rozporu s aktuálními trendy ve spotřební elektronice se Bentley nevydalo cestou „plochého“ designu, zpopularizovaného mobilním operačním systémem Apple iOS verze 7. Britská značka nadále vyznává tzv. „skeuomorfismus“, což je napodobování vzhledu a funkčnosti reálně existujících objektů.

Interiér automobilů Bentley je hotové umělecké dílo. Každému detailu je věnována velká péče
Design přístrojového štítu je dílem Graema Smitha a jeho týmu

Bentley tvrdí, že služebně starší skeuomorfismus se k jeho konzervativně stylizovaným automobilům, které považuje za umělecká díla, lépe hodí. Grafické rozhraní tak musí odpovídat uměleckému pojetí ovládacích prvků a vnitřní výbavy.

Graeme Smithovi a jeho týmu zabralo hodně času, než přišli na to, jako jak navrhnout ukazatele a infotainmentové obrazovky tak, aby stárly se stejnou grácií jako celkový design interiéru.

Reportáž: V továrně Bentley je cítit kůže, dřevo, olej a pot. Pro nedokonalost tu není místo

Přestože automobilky v současnosti upřednostňují plochý design, Smith poukazuje na fakt, že automobil značky Bentley není totéž co chytrý telefon. Jím navržené digitální přístroje, které podle něj stárnou vždy nejrychleji, budou s vozem „zrát“.

Nový Flying Spur má stejný přístrojový štít jako Continental GT, ale jeho ztvárnění je jiné. Například Flying Spur má mimo jiné bronzový prstenec okolo tachometru a otáčkoměru. Názorně to vidíte na titulním obrázku i v přiložené galerii.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: