Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče

  • Společnost Uber hodlá vybudovat flotilu vlastních automobilů 

  • Základem bude Volvo XC90

  • Volvo dodá Uberu 24 tisíc exemplářů svého SUV vybavených technologií autonomního řízení

Pražský magistrát a zejména pražští taxikáři mají z alternativních přepravních služeb typu Uber poněkud zamotanou hlavu. Jak naloží se stávajícím fungováním této společnosti u nás, to zatím není úplně jasné, každopádně se ale pro ně rýsuje další celkem významný problém. Uber totiž chce vybudovat flotilu vlastních automobilů, které budou jezdit bez řidiče. Do ulic v první fázi postupně vyrazí 24 tisíc takto upravených vozů.

Vyplývá to z dohody společnosti Uber a automobilky Volvo. Ta se postará o dodávku autonomních vozů, přičemž jako základ poslouží sériově vyráběný model XC90, ovšem upravený tak, aby mohl být vybaven technologií samočinného řízení vyvinutou společností Uber. První autonomní Volva XC90 vyrazí do ulic v roce 2019, všech 24 tisíc exemplářů by měl mít Uber nejpozději v roce 2021.

Doporučujeme: Autonomní vozy společnosti Uber potřebují lidský zásah téměř na každém kilometru

Tato zpráva přichází téměř přesně rok poté, co Uber začal první autonomní modely Volvo XC90 testovat v reálném provozu. Stalo se tak minulý rok 14. prosince, jenže se okamžitě ukázalo, jak problematické nasazení samočinného řízení do městských ulic je. Na internetu se objevila například videa, jak tato auta projela červenou, stížnosti byly rovněž kvůli ohrožování cyklistů a tak podobně. Po týdnu byl testovací provoz ukončen.

Soudě podle zprávy o dohodě na dodání takového počtu automobilů ale Uber patrně učinil za uplynulý rok výrazný pokrok. Ostatně zatímco v úvodu reálných testů vyžadovala auta zásah řidiče každých 1,6 kilometru, březnu už klesl průměrný počet zásahů testovacích jezdců na každých 322 km.

Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlas/ů

1 komentář

  1. Slovy paní Stelly Zázvorkové – a skláři nebudou mít co žrát… V žádném případě se nechci zastávat pražských taxikářů (95% si nezaslouží žádné zastání), ale zajímalo by mě, kam se ty auta do Prahy vejdou ??? Vím, že sem nepřijdou všechny…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: