Dakar je minulostí. Připomeňte si letošní ročník nejtěžší rally světa v rozsáhlé galerii

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Dakarská rally 2017 je minulostí 

  • Nejlepším českým závodníkem byl Aleš Loprais, který skončil na sedmé příčce 

  • Naopak soutěž nedokončil například čtyřkolkář Josef Macháček nebo Karel Trněný s kamionem Man

Letošní rally Dakar je minulostí. Podobně jako minulý rok soutěž ve velké míře provázela nepřízeň počasí, takže se až příliš často etapy zkracovaly nebo rovnou rušily. Pokud byste si chtěli vše ještě jednou připomenout, v přiložené galerii najdete mnoho desítek fotek napříč celou soutěží od startu až po cíl.

Doporučujeme: Galerie — Co všechno pojede Dakar 2017? Seat Leon, Fiat Panda, Duster, elektromobil a další

Z českých posádek nakonec dojel nejlépe Aleš Loprais s Tatrou. Toho sice v první polovině soutěže provázely technické problémy, v té druhé ale zabral a nakonec skončil sedmý. Velmi sympatický výkon předváděl i Martin Prokop se speciálem Ford. Toho stála hodinová penalizace za neprojetý průjezdní bod celkovou sedmou příčku. Nakonec dojel jedenáctý. Dobře si vedl i Martin Macík s Liazem (10. místo celkově) a Ondřej Klymčiw (11. místo mezi motocykly).

Vítězství v kategorii motocyklů si připsal Sam Sunderland s KTM a mezi čtyřkolkami vyhrál Sergey Karyakin (je to poprvé, co ruský závodník vyhrál jinou kategorii než kamiony). Stéphane Peterhansel s Peugeotem vyhrál kategorii automobilů, přičemž první vůz jiné značky byl až na čtvrtém místě. A konečně z kamionů dojel do cíle jako první Eduard Nikolaev s Kamazem.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: