Dacia Sandero Stepway se zařadila mezi auta, která losí test nezvládnou

  • Takzvaný losí test simuluje vyhýbací manévr

  • Většina aut tuto disciplínu zvládne bez problémů, najdou se ale výjimky

  • Jednou z nich je Dacia Sandero Stepway

Losí test je věc známá (jak napovídá název) zejména ze severských zemí. Jde o simulaci vyhýbacího manévru, který by měl zabránit střetu se zvěří. Většina automobilů dnešní produkce tuto zkoušku zvládne s přehledem, najdou se ale také nepříliš lichotivé výjimky. Jak ukazuje video španělských kolegů z km77.com, jednou takovou je Dacia Sandero Stepway.

Jak se můžete přesvědčit, pro Dacii Sandero Stepway byla limitní rychlost 72 km/h. Vůz sice měl k převrácení docela daleko, ale stabilitu evidentně ztratil. Dokonce se mu do vzduchu dostala celá zadní náprava. Následně byl test opakován také v rychlostech 75 a 77 km/h. Sandero sice nakonec i tyto rychlosti zvládlo, ale potřebovalo výraznější pomoc od řidiče.

Doporučujeme: Toyota Hilux má problém. Při vyhýbacím manévru se může převrátit

Dacia Sandero zdaleka není první automobil, který měl s losím testem problémy. Určitě si v tomto kontextu vzpomenete na starý Mercedes-Benz třídy A, potíže ale měla také například Toyota Hilux, Jeep Grand Cherokee nebo Renault Kangoo.

Dacia Sandero Stepway se zařadila mezi auta, která losí test nezvládnou
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. Konkurencia za dobrú cenu auta tak musí byť najhoršia Dacia samozrejme ,mám Sandero a iné autá ako Octavia TDI by bola dávno v šrote oproti tomu čo dokáže Dacia.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: