Dacia definitivně končí s image levné značky. Brzy představí svůj první hybrid i „sběratelskou“ edici Dusteru

Zdroj: Tiskový servis Dacia
  • Dacia zařadí do nabídky svůj vůbec první hybridní model 

  • Už začátkem roku si zájemci budou moci objednat Jogger s hybridním hnacím ústrojím o celkovém výkonu 140 koní 

  • Hybridní motor označený jednoduše jako HYBRID 140 se představí na autosalonu v Paříži spolu se „sběratelskou“ edicí Dusteru

Není to tak dávno, co Dacia lákala zákazníky primárně na nízkou cenu. To dnes do určité míry platí pořád, ale i modely této značky podražily. Mimo jiné i proto, že nabízejí poměrně bohatou výbavu a především moderní techniku, kterou si vynutily evropské normy. Ty ostatně stojí za další malou revolucí. Už i Dacia začne brzy nabízet hybridní motor. Jako první ho dostane Jogger. Dacia to oznámila ve své aktuální tiskové zprávě.

Model Jogger s motorem HYBRID 140 si odbude svou premiéru na nadcházejícím pařížském autosalonu, který začíná 17. října. Do prodeje se tato novinka dostane příští rok. Automobilka začne přijímat objednávky hned z kraje roku a první zákazníci dostanou svůj nový hybrid ještě během jara.

Rodinný sen v praxi: Dacia Jogger je sice levná, ale jezdí hezky a má obří kufr (první jízdní dojmy)

Po technické stránce se žádné překvapení nekoná. Jogger sdílí platformu s Renaultem Clio, který dnes už také lze pořídit s hybridním ústrojím. Dacia téměř jistě využije stejný motor. Jde o kombinaci zážehové šestnáctistovky a jednoho elektromotoru. V případě Clia činí maximální výkon 140 koní.

Zajímavostí je takzvaná multimódová automatická převodovka, která má čtyři stupně pro spalovací jednotka a dva stupně pro elektromotor. Pokud Jogger opravdu dostane toto hnací ústrojí, bude to další důkaz stěhování drahé techniky pod kapotu automobilů této lidové značky. Hybrid se zároveň stane jedinou verzí Jogger dostupnou s automatickou převodovkou.

Kromě hybridního Joggeru se v Paříži představí také speciální edice Dusteru pojmenovaná jako Mat Edition. Půjde o verzi s nejlepší možnou výbavou, zážehovým motorem o výkonu 150 koní, s dvouspojkovou převodovkou a exkluzivní (patrně matnou) barvou karoserie. Tisková zpráva o této variantě mluví jako o „sběratelském automobilu“. Zákazníci si budou moci toto provedení Dusteru objednat ještě do konce letošního roku.

Dacia pak přiveze do Paříže také všechny modely stávající nabídky s přepracovaným designem. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také hodně odvážný koncept Manifesto.

Dacia definitivně končí s image levné značky. Brzy představí svůj první hybrid i „sběratelskou“ edici Dusteru
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: