CzechToll dokončil výrobu palubních jednotek

Společnost CzechToll dokončila výrobu 450 000 palubních jednotek dřív, než požaduje harmonogram budování nového mýtného systému. Zahájila rovněž distribuci nových palubních jednotek na obchodní místa, kde je budou moci dopravci vyzvednout v rámci registrace od 22. září 2019.

Testovací vozy ujely po českých silnicích s novými jednotkami již více než 1 milion kilometrů.

CzechToll úspěšně dokončil individuální zkoušky mýtného systému, během nichž byla prověřena připravenost softwaru a technologií. Pracovníky CzechToll ani Ředitelství silnic a dálnic ČR nebyl identifikován žádný nedostatek s funkčností, stabilitou ani bezpečností nového mýtného systému. Na základě výsledků individuálních zkoušek udělilo ŘSD společnosti CzechToll souhlas se zahájením dalšího kroku v plnění smlouvy, komplexní zkoušky elektronického mýtného systému. Ty představují reálné testování systému v provozu s reálnými pracovníky, kteří se budou v budoucnosti podílet na běžném chodu mýtného systému.

Od spuštění počáteční informační kampaně ve druhé polovině srpna navštívilo novou podobu stránek www.mytocz.eu 18 000 reálných uživatelů. Podle prvních zkušeností prozatím zájem o informace o novém mýtném systému zaostává u menších dopravců z České republiky a zahraničí. Zatímco velké společnosti se na přechod na nový mýtný systém aktivně připravují, menší dopravci prozatím přípravu na splnění svých povinností neřeší.

Dopravci mají povinnost registrovat se do nového elektronického mýtného systému a vybavit vozidla palubní jednotkou nejpozději k datu spuštění, tedy k 1. prosinci 2019. Povinnost registrace mohou splnit od 22. září 2019 ve více než 200 obchodních míst, ve vybraných pobočkách Hospodářské komory ČR, prostřednictvím vydavatelů tankovacích karet nebo online na stránkách www.mytocz.eu.

Přehled klíčových termínů pro dopravce

22. září 2019: zahájení registrace dopravců do nového systému – registrace vozidel a jejich provozovatelů do nového elektronického mýtného systému, distribuce nových palubních jednotek dopravcům, kteří se registrují; i po registraci musí být vozidlo vybaveno současnou palubní jednotkou pro starý systém, nová jednotka může být klidně ve vozidle (mýto se z ní neúčtuje)

1. prosince 2019: start nového elektronického mýtného systému – dopravce má od tohoto data povinnost mít na zpoplatněných pozemních komunikacích vozidlo vybavené novou palubní jednotkou; stará palubní jednotka může být ve vozidle (mýto se z ní neúčtuje)

CzechToll dokončil výrobu palubních jednotek
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 6 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

  1. Další nesmyslná krabice na okno s kabelem.Proč to nejde registrovat na stávající slovenskou jednotku když se jedná o stejného provozovatele??Tohle má být modernizace.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: