Čtvrtou karosářskou variantou Ceedu bude crossover. Představit by se měl v Ženevě

  • Kia už dříve avizovala, že řada Ceed dostane ještě čtvrtou karoserii

  • Podle všeho půjde o crossover

  • Na internetu už koluje první skica, premiéra má proběhnout v Ženevě. Zřejmě ale půjde o koncept 

Na mezinárodní prezentaci modelu Proceed Kia kromě jiného naznačila blízkou budoucnost. Letos bychom se měli dočkat plug-in hybridního provedení modelu Ceed a časem by měla dorazit také čtvrtá karosářská verze. Podle všeho půjde o crossover. Jak aktuálně píší některá média, nějaké takové auto bude k vidění už v Ženevě.

Podle magazínu Motor1 odkazujícího se na francouzský L’Automobile Kia přiveze do Ženevy crossover Xceed. Jeho podobu už naznačuje také první zatím ještě neoficiálně zveřejněná skica.

Kia ProCeed chce být cenově dostupný Mercedes CLA Shooting Brake (první jízdní dojmy)

O příchodu Ceedu v provedení SUV není potřeba pochybovat. Takový vůz by se zařadil mezi Sportage a Stonic a rozhodně taková koncepce v Evropě smysl dává. Jen není úplně jisté, zda už teď v Ženevě uvidíme hotový automobil, protože Kia zhruba před měsícem slibovala čtvrtého člena řady Ceed pro začátek roku 2020. Pokud je to pravda, pak bychom měli pro nadcházející autosalon očekávat spíše koncept. Ale uvidíme, co přinese blízká budoucnost.

Technika samotná by žádné větší překvapení přinést neměla. Očekávejte vyšší podvozek a známé motory. Otázkou je pouze to, jaké konkrétní jednotky Kia pro tento model zvolí. Přítomnost pohonu všech kol pak není příliš pravděpodobná.

Kia Ceed aktuální generace se už prodává jako základní hatchback, rozměrné kombi a stylový „shooting brake“, který nedávno dorazil do prodeje také na českém trhu. Kromě toho si zájemci mohou koupit sportovně střižený Ceed GT nebo provedení GT Line.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: