Galerie: Zemřel Luigi Colani. Designér, jehož futuristické dopravní prostředky vyrážejí dech

přidejte názor
  • 16. září zemřel ve věku 91 let slavný designér Luigi Colani 

  • Fanoušci motorismu ho patrně znají zejména kvůli futuristickému tahači budoucnosti, který vznikl hned v několika variantách 

  • Luigi Colani ale navrhoval také plavidla, vlaky, letadla, kosmické lodě, nábytek nebo elektroniku

V pondělí 16. září zemřel ve věku 91 let slavný německý designér Luigi Colani. Společným jmenovatelem jeho návrhů byl organický design plný zakulacených linií a v případě dopravních prostředků také důraz na propracovanou aerodynamiku.

Ukázky práce Luigiho Colaniho najdete v přiložené komentované galerii. Nadčasovost jeho návrhů potvrzuje kromě jiného fakt, že první verzi slavného tahače budoucnosti navrhl už koncem sedmdesátých let. Přestože se postupně objevilo několik variant, takový stroj se ve velkém vyrábět nezačal. Před pěti lety ale byl představen luxusní obytný automobil Marchi Mobile EleMMent Palazzo, který právě z tohoto tahače vychází.

Luigi Colani se narodil v Berlíně, během svého života ale pracoval v podstatě po celém světě. Web dw.com uvádí, že samotný designér odhadoval počet svých návrhů, které se dostaly alespoň na papír, na čtyři tisíce. Naprostá většina z nich neztratila nic ze své atraktivity ani v současnosti.

Foto: steemit.com, colani.org

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?