Ze Škody Rapid Spaceback se na chvíli stane papamobil. Papeže bude vozit v Irsku

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Ze Škody Rapid se během návštěvy papeže Františka v Irsku stane papamobil

  • Papež dostane k dispozici tři exempláře Rapidu Spaceback 

  • Po návštěvě budou auta věnována na charitu 

Příští sobotu navštíví papež František Irsko a tamní zastoupení automobilky Škoda bude zajišťovat jeho přepravu. Jestli si teď myslíte, že papež dostane k dispozici Superb ve výbavě Laurin & Klement, tak jste na omylu. Za dočasný papamobil si vybral Rapid Spaceback.

Přesně řečeno irské zastoupení Škody dá papeži k dispozici tři exempláře. Ty jsou v podstatě sériové, ale drobných úprav se přece jen dočkaly. Zejména mají neprůstřelná skla. Ne levý blatník pak dostanou vlajku Vatikánu.

Doporučujeme: Škoda Rapid má před sebou skvělou bazarovou kariéru

Péče byla věnována rovněž výběru registračních značek. Jeden vůz dostane značku 182-C-1979, což je připomínka roku, kdy Irsko navštívil papež Jan Pavel II. Další auto bude mít na registrační značce letošní rok a hlavní vůz dostane značku 182-D-9093. Když přehodíte devítky na druhou stranu, vznikne slovo „pope“, tedy anglicky papež. Všechna tři auta mají modrou barvu karoserie.

Po ukončení návštěvy Irska budou tři speciální Spacebacky věnovány charitě. Samozřejmě celý papežův doprovod vyžaduje větší množství aut. Flotila určená ostatním lidem zajišťujícím papežův pobyt v Irsku proto bude zahrnovat také modely Superb, Karoq a Octavia.

Skoda Rapid Ireland_2 Skoda Rapid Ireland_1

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?