Volvo pustí do svých aut Android. Elektrické XC40 tak může do Google posílat data o vašich jízdách

1 nový názor
Autor: Redakce
  • Elektrické Volvo XC40 dostane nový infotainment s operačním systémem Android Automotive

  • Kromě integrace služeb Google umožní nový systém také aktualizace na dálku nebo podporu Android aplikací třetích stran

  • Volvo v tiskové zprávě nezmiňuje, že Google vyžaduje při plné integraci Android Automotive přístup ke všem palubním datům a senzorům

Před úplným odhalením elektrické varianty crossoveru XC40 švédská automobilka postupně uvolňuje dílčí informace o této novince. Aktuálně se tak dozvídáme, že elektrické Volvo XC40 dostane zcela nový infotainment s operačním systémem Android. Ten přináší mimo jiné integraci obvyklých služeb Google, na které jsou zákazníci zvyklí z chytrých telefonů s Androidem.

V elektrickém Volvu XC40 bude možné používat třeba hlasový Google Asistent, oblíbené Mapy Google nebo obchod s aplikacemi Google Play. Systém umožní také aktualizace na dálku a samozřejmě bude podporovat i aplikace třetích stran, určené pro platformu Android.

XC40 je typické Volvo v menším balení (první jízdní dojmy)
Přečtěte si také:

XC40 je typické Volvo v menším balení (první jízdní dojmy)

Volvo v tiskové zprávě uvádí, že nový systém „nabízí plnou integraci OS Android Automotive“. Což je zajímavé, protože Google v takovém případě vyžaduje kompletní přístup ke všem jízdním informacím a senzorům vozu. O čemž se automobilka ve svém komuniké už nezmiňuje. Vaše elektrické Volvo XC40 tak může do kalifornského Mountain View odesílat informace o tom, kdy, kam a kudy jezdíte, jak rychle, ale třeba i to, kdy a jaké asistenční systémy používáte nebo kdy dochází k intervenci bezpečnostních funkcí.

Právě požadavek Googlu na úplný přístup k datům vozu je důvodem, proč se některé jiné automobilky staví k plné integraci Android Automotive mnohem rezervovaněji.

JASU (neregistrovaný)
Chápu, že lidem ze Skandinávie je třeba měřit alkohol stále. Přirozený důsledek prohibice. Volvo je na kraji propasti již roky a je fajn , že konec přichází z rukou vlastníka. Volvo je synonymem nudy, nudnější už je jenom Volkswagen a Mercedes. A technické omezení rychlosti auta výrobcem , to je jako dát dítěti bonbón v celofánu aby mohlo cucat celý rok. To je na Chocholouška.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?