Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Volvo XC40 se oficiálně začalo vyrábět

  • Výroba probíhá v Belgii, kde se dříve vyráběl například hatchback V40

  • Model XC40 je vůbec první Volvo mířící do segmentu malých crossoverů

  • Jde zároveň o první model postavený na platformě CMA

Automobilka Volvo oficiálně zahájila sériovou výrobu malého crossoveru XC40. Pro švédskou značku je to důležitý moment, protože tímto krokem definitivně vstupuje do kategorie malých SUV, která se těší mimořádné přízni zákazníků. Očekávání jsou proto veliká.

Model XC40 doplňuje novou XC60 a současnou generaci XC90. Volvo píše, že tímto je paleta crossoverů určených pro celý svět kompletní. Nejmenší SUV řady XC stojí na platformě CMA připravené pro malé vozy. Tento základ byl zároveň první technikou zcela vyvinutou pod taktovkou čínského majitele Geely, který ho použije také pro své modely. Konkrétně třeba pro značku Lync&Co, jejíž chystaný crossover 02 se vesele prohání po českých silnicích.

Volvo XC40 se vyrábí v Belgii, kde se dříve vyráběl třeba hatchback V40 nebo také modely řady 60. Zahájení produkce automobilů postavených na nové malé platformě si vyžádalo velké investice a instalaci celkem 363 nových robotů. První zákazníci se své XC40 dočkají začátkem příštího roku.

Malý crossover Volvo je zatím dostupný s dvoulitrovými čtyřválci, časem přijde i zážehový tříválec a počítá se rovněž s hybridem, respektive s elektromobilem. Do této chvíle eviduje Volvo na svou novinku celkem 13 tisíc objednávek.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?