Videodojmy: Subaru a „utajená“ možnost zamykat a odemykat auto zcela bez klíčku

5 nových názorů
Autor: Redakce

Dnešní Videodojmy budou trochu odlišné. Tentokrát si nepředstavíme kompletně celý automobil, ale podíváme se na jednu specifickou funkci automobilů Subaru. Tu ocení zejména ti, kteří provozují nějaké akční sporty, kde hrozí ztráta nebo poškození klíčku, takže by se mohlo stát, že se pak do svého auta nedostanou.

Některé automobilky toto řeší příplatkem, za který zákazník získá třeba nárazuvzdorný a vodotěsný náramek nahrazující klíček, Subaru ale jde na věc jinak. Zde je totiž možné auto odemknout a uzamknout bez toho, abyste k tomu fyzicky vůbec nějakou věc potřebovali. Jak? Přesně to si ukážeme v dnešním videu.

https://autobible.euro.cz/omlazene-subaru-outback-bezpecnejsi-pohodlnejsi-vyzkouseli-ve-finsku/

A proč jde o „utajenou“ funkci? Možná se pleteme, ale Subaru tuto zajímavou záležitost nijak výrazně neprezentuje, respektive jsme o ní z oficiálních zdrojů nikdy neslyšeli. Zřejmě se bere jako samozřejmost, protože ji aktuálně mají všechny modely značky (dokonce i WRX STI toto nabízelo) s výjimkou BRZ.

Mirek (neregistrovaný)
Já nevidím jedinou výhodu v odemykání a zamykání auta bez klíče. Já používám vystřelovací klíč, který jsem si objednal z https://www.auto-klic24.cz/ a jeho používání mě nijak neomezuje. Ne všechny novinky jsou k něčemu dobré a toto je jedna z nich.
Lunny (neregistrovaný)
tenhle systém už má například Subaru Alcyone SVX, které se vyrábělo v letech 1991 až 1996, jen se ten kod "zadává" příslušným počtem zatahání za kliku dveří u řidiče.
Luboš (neregistrovaný)
Dík za předvedení. Jak se funkce bezklíčového přístupu opět aktivuje - stejnou sekvencí, jako její deaktivace? Nemám odvahu to vyzkoušet, bezklíčový přístup mi vyhovuje :-)
Jan (neregistrovaný)
Hezká vychytávka ale řešení od jaguáru kdy lze zamknou klíč uvnitř a místo něj otevřít auto náramkem mi příjde trochu pohodlnější.
Lunny (neregistrovaný)
prej pohodlnější, co je pohodlnější, mít u sebe či na sobě nějakej krám, který lze zničit nebo ztratit, nebo vlastní inteligenci a pamět?
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?