Videodojmy: Audi A8 50 TDI a nová generace systému Audi MMI

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Audi A8 se od konce loňského roku prodává už ve čtvrté generaci

  • Hlavními ohlášenými novinkami byl systém plně autonomní jízdy v koloně, aktivní odpružení a nová koncepce ovládacího rozhraní

  • Audi MMI nové generace se zbavilo hardwarových ovladačů, obsluhuje se přes dotykové displeje s haptickou zpětnou vazbou

  • Grafické rozhraní a některé zajímavé funkce nového MMI si můžete prohlédnout v našem videu

Nějakou dobu to trvalo, ale konečně se nám dostala do rukou nová generace luxusního sedanu Audi A8. Později vám ho důkladně představíme ve srovnávacím testu s Lexusem LS, který rovněž nedávno dorazil na trh v nové generaci. Prozatím tady máme jako ochutnávku další z našich videí. Zaměřili jsme se v něm hlavně na novou generaci systému Audi MMI.

Doporučujeme test Audi RS3: Pětiválcová raketa

Pokud jsme něco důležitého nepřehlédli, nabídkou funkcí se MMI v A8 nijak zásadně neliší od dosavadních modelů značky. Nové je však grafické rozhraní a také koncept ovládání. Namísto vícesměrového ovladače obklopeného hardwarovými tlačítky vsadili designéři Audi na dva rozměrné dotykové displeje. Výsledek podle našeho názoru nepřináší žádnou ergonomickou výhodu oproti dřívějšímu řešení. Na druhou stranu je rozhodně přehlednější, svižnější a uživatelsky přívětivější než (rovněž dvoudisplejový) systém Touch Pro Duo v Range Roveru Velar.

Ve videu uvidíte, jak funguje zadávání cíle do navigace hlasem i psaním prstem na dotykový displej. Ukážeme vám také šikovnou funkci 3D zobrazení auta v okolním prostředí. A názorně se přesvědčíte, proč bude téměř „povinnou“ součástí výbavy vozů Audi s novou generací systému MMI hadřík z mikrovlákna.

Více o nejnovějším Audi A8 se dočtete v obsáhlém press kitu:

Otevřít tiskovou zprávu

Adam (neregistrovaný)
Vlajkova lod premiove automobilky by si zaslouzila testovat redaktorem na urovni. Tohodle stryce bez vkusu a s hroznym projevem nechejte pro stejne stryce, kteri si kupuji Oktavky.
  • Našli jste v článku chybu?