Toyota Corolla přichází ve 12. generaci. Prohlédněte si historii nejprodávanějšího auta světa

přidejte názor
Zdroj: Redakce

[su_label type="info"]TIP[/su_label] Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

[su_label type="info"]TIP[/su_label] Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Toyota Corolla s tradiční karoserií sedan přichází ve dvanácté generaci 

  • Nový sedan doplní provedení kombi a hatchback, která si po období Aurisu zase začala říkat Corolla 

  • Corolla se poprvé objevila v roce 1966 a prodáno bylo od té doby více než 46 milionů exemplářů 

Corolla představuje velký pojem. Toyota tento model poprvé začala vyrábět v roce 1966. Od té doby je pevnou součástí nabídky a dočkal se také nebývalých úspěchů včetně titulu nejprodávanějšího automobilu na světě. Do Evropy se Corolla dostala v roce 1967, poslední jedenáctá generace dorazila v roce 2013 a letos automobilka představila nejnovější dvanáctou generaci. Ta se zatím ukázala jako hatchback a kombi, což jsou karosářské verze, které si dříve říkaly Auris. Tradiční Corolla s karoserií sedan byla představena až teď.

I sedan stojí na platformě TNGA, která má přinést nižší těžiště a o 60 % lepší tuhost karoserie. Rozvor náprav je 2700 mm, což je shodná hodnota s novým Fordem Focus, respektive o 50 mm více ve srovnání třeba s novou Kiou Ceed. Zajímavé je, že Toyota slibuje také u sedanu coby součást standardní výbavy kromě jiného víceprkové zavěšení zadní nápravy.

Má se Octavia bát? Toyota Corolla Touring Sports má prý více místa vzadu a lepší podvozek
Přečtěte si také:

Má se Octavia bát? Toyota Corolla Touring Sports má prý více místa vzadu a lepší podvozek

V nabídce budou dvě motorizace. Na velké výkony rovnou zapomeňte. Základem je benzinový čtyřválec o objemu 1,6 l, naladěný na 97 kW (132 k). Bude spolupracovat se šestistupňovým manuálem, nebo s automatickou převodovkou CVT. Alternativou je samozřejmě hybrid založený na čtyřválci o objemu 1,8 litru. Celkový výkon systému dosahuje 90 kW (122 k).

Evropské provedení Toyoty Corolla s karoserií sedan se bude vyrábět v Turecku a na trh vůz dorazí už během prvního čtvrtletí příštího roku. Výše v galerii si můžete připomenout všech jedenáct předchůdců této novinky.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?