Toyota Corolla je definitivně zpět. Výroba nového hatchbacku a kombi byla zahájena

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Toyota začala v Evropě vyrábět novou generaci modelu Corolla 

  • Na rozdíl od minulosti teď nesou jméno Corolla také verze hatchback a kombi, které se dosud jmenovaly Auris 

  • Na trh dorazí nová Toyota Corolla v únoru 

Nástupce poslední generace modelu Auris měl trochu komplikovaný příchod. Zatímco ještě minulý rok v Ženevě byl vůz prezentován jako hatchback s označením Auris, v Paříži se následně představil stejný vůz znovu. Kromě základní varianty bylo odhaleno také kombi. A v obou případech Toyota začala mluvit o tomto modelu jako o Corolle. Teď oznámila, že se novinka začala vyrábět.

Evropskou produkci nové Corolly a Corolly Touring Sports obstarává závod Burnaston ve Spojeném království. Je to vůbec poprvé, co se zde vyrábí model postavený na nové platformě TNGA. Právě kvůli této skutečnosti si úprava továrny vyžádala větší investice. Na nástup platformy TNGA byl závod připravován od roku 2017. Celkem za tuto změnu zaplatila Toyota 240 milionů liber. V této částce je například zahrnut nákup a instalace 200 nových robotů.

Toyota Camry má být lepší než Superb i Passat. Stojí 920 000 Kč
Přečtěte si také:

Toyota Camry má být lepší než Superb i Passat. Stojí 920 000 Kč

Připomeňme, že nová Corolla se bude nabízet kromě zážehové dvanáctistovky také s hybridním pohonem. ZUákazníci dostanou k dispozici hned dvě možnosti. Ta slabší využívá jako základ čtyřválec o objemu 1,8 litru a celkem disponuje výkonem 90 kW (122 koní). Silnější hybrid pracuje s dvoulitrem a nabízí 132 kW (180 k). Na trh vstoupí nová Corolla v únoru.

Závod automobilky Toyota v Burnastonu byl její první evropskou továrnou. Modely této značky se zde vyrábí od roku 1992. Od té doby Toyota do místní produkce investovala 2,75 miliard liber. Z výrobní linky tu sjížděly modely Carina, Avensis, Auris a Corolla. Celkem zde vznikly více než čtyři miliony aut.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?