Slavné „Rambo Lambo“ na prodej. Do aukce míří LM002 v neobvyklé fialové barvě

09.11.2020
přidejte názor
  • Aukční síň RM Sotheby's chystá internetovou dražbu hard-core off-roadu Lamborghini LM002

  • Vůz je ve velmi zachovalém stavu, za 32 let má najetou jen něco málo přes 17 tisíc kilometrů

  • Známé monstrum z konce 80. let bylo původně vyrobeno pro armádu

Vzít dvanáctiválcový motor z Lamborghini Countach a dát ho pod kapotu masivního off-roadu byl jistě výstřední nápad. V polovině 80. let se ale tak stalo a vznikl díky tomu zajímavý sběratelský automobil, kterému se přezdívalo Rambo Lambo. Teď je jeden z pouhých 328 vyrobených kusů na prodej.

Aukční síň RM Sotheby's připravuje na 11 listopadu dražbu Lamborghini LM002 ve velmi zachovalém stavu. Auto bylo vyrobeno v roce 1988 a měnilo majitele ze Švédska, Velké Británie či Itálie, kde bylo naposled vystaveno v muzeu. Prodávaný kousek je ve skvělé kondici i proto, že má za 32 let najeto pouhých 17 250 kilometrů.

Vyzkoušeli jsme Bureko 6x6: Jak jezdí monstrum z Českých Budějovic?
Přečtěte si také:

Vyzkoušeli jsme Bureko 6x6: Jak jezdí monstrum z Českých Budějovic?

Podle dodaných dokumentů a fotografií vůz stojí na správných pneumatikách, tedy Pirelli Scorpion Zero. Dostal novou baterii, kompresor klimatizace, olejový filtr a senzor do palivové nádrže. Kontrolu prošly i brzdy nebo zapalování. Zajímavý je výstřední fialový lak kombinovaný s interiérem v šedé kůži a dřevu.

Pod kapotou se samozřejmě skrývá benzinový V12 5,2 l o výkonu 313 kW, tedy 426 koní. To vozu s hmotností 2,7 tuny stačí k akceleraci na 100 km/h za 8,2 sekundy. Spotřeba by měla být kolem 35 litrů na 100 km. RM Sotheby's nehovoří o předpokládané prodejní ceně, troufneme si ale odhadnout ji zhruba na 10 milionů korun.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?