Škoda slaví 120 let v motorsportu speciální edicí také pro Octavii RS. Liší se výbavou a sportovním výfukem

03.06.2021
přidejte názor
  • Škoda si letos připomíná 120 let od první účasti v motoristickém závodu 

  • Kromě jiného u této příležitosti automobilka připravila edici 120 let Motorsport pro Scalu a Kamiq. Teď stejnou edici dostává Octavia RS

  • Základem je rozšířená výbava zahrnující třeba DCC, devatenáctipalcová kola nebo sportovní sedadla s masážní funkcí 

  • Octavia RS 2.0 TSI ale dostane také zvučnější výfuk 

Škoda si letos připomíná 120 let od chvíle, kdy Narcis Podsedníček vyrazil na motocyklu Laurin & Klement Slavia B z Paříže do Berlína. Tato událost je považována za první účast mladoboleslavské automobilky v motoristickém závodu, proto letos škodovácký motorsport slaví 120. narozeniny. Automobilka tuto skutečnost připomněla mimo jiné edicí 120 let Motorsport, určenou pro modely Scala a Kamiq. Nově stejná specialita míří také do nabídky Octavie RS.

Provedení 120 let Motorsport je dostupné pro všechny motorizace, v nichž se Octavia RS nabízí, stejně jako pro obě karosářské verze. Zásadní novinky technického rázu nečekejte. Ve srovnání s klasickým RS má výroční edice navíc černá leštěná devatenáctipalcová kola Altair, černé koncovky výfuku, více asistenčních systémů, adaptivní tlumiče DCC a v interiéru sportovní sedadla s masáží, audiosystém Canton a dojezdovou rezervu (pokud nezvolíte plug-in hybridní RS iV).

Prý není, co bývala. Ztratila benzinová Octavia RS řidičské kouzlo?
Přečtěte si také:

Prý není, co bývala. Ztratila benzinová Octavia RS řidičské kouzlo?

Skutečně zajímavá novinka týkající se edice 120 let Motorsport je dostupná pouze pro Škodu Octavia RS s motorem 2.0 TSI. Ta totiž na rozdíl od ostatních dostane navíc také sportovní výfuk, který by měl být zvučnější. Vzhledem k tomu, jak tiché benzinové RS dnes je, jde o velmi vítaný prvek výbavy.

Zájemci o výbavu 120 let Motorsport musí u Octavie RS připlatit navíc 110 000 Kč, přičemž souhrnná cena jednotlivých prvků v rámci běžné nabídky je o 66 tisíc vyšší. Edice není limitovaná počtem kusů. V nabídce ale bude vedle klasické Octavie RS pouze po omezenou dobu. Kdy přesně Škoda novou edici z prodeje stáhne, to se zatím neví.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?