Škoda Enyaq vznikne jako elektrický obytňák. Případní zájemci ale budou mít smůlu

29.03.2023
přidejte názor
Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto
  • Škoda odstartovala další ročník projektu, v rámci kterého studenti připravují speciální automobil 
  • Studenti letos vůbec poprvé předělají elektricky vůz na platformě MEB 
  • Výsledkem bude Enyaq iV přestavěný na obytný automobil, respektive na mobilní kancelář

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto už od roku 2014 připravují svůj vlastní speciální vůz. Za dobu existence těchto projektů vzniklo všechno možné od Fabie ve verzi pick-up po dvoumístný roadster. Ještě nikdy se ale studenti nepustili do přestavby elektromobilu na platformě MEB, což se letos změní. Škoda oficiálně zveřejnila první skici aktuálního projektu a současně s tím i první informace. Tentokrát poslouží jako základ elektricky Enyaq iV, který studenti přestaví do podoby obytného auta. 

Na letošním projektu se podílí 29 studentů. Výsledkem jejich práce bude Enyaq se zvýšenou střechou uzpůsobený nejen pro kempování, ale měl by fungovat také jako mobilní kancelář. Chystaný automobil by měl svému majiteli umožnit stát se digitálním nomádem, který může cestovat a z libovolného místa zároveň také pracovat. 

Studenti přestavěli Škodu Kodiaq na expediční pick-up. Jmenuje se Mountiaq
Přečtěte si také:

Studenti přestavěli Škodu Kodiaq na expediční pick-up. Jmenuje se Mountiaq

„Náš tým designérů je velmi rád, že může v rámci tohoto fantastického projektu umožnit těmto mladým talentům tak hmatatelně nahlédnout do naší každodenní práce a nadchnout je pro ni. Projekt studentské vozu v sobě spojuje tři velké přednosti značky Škoda: pozitivní přístup k práci, odhodlanost a obrovského týmového ducha. My ve Škoda Designu se už těšíme na okamžik, kdy budeme moci spatřit hotový studentský vůz.“ komentoval aktuální projekt šéfdesignér značky Oliver Stefani. 

Na další podrobnosti si musíme ještě chvíli počkat. Celý projekt vždy začíná návrhem designu a následným zvolení vítězné koncepce. Tým studentů pak daný automobil vlastními silami realizuje. Obytný Enyaq bude v pořadí devátým takto postaveným automobilem Škoda. 

Chystaný studentský koncept má umožnit majiteli bezstarostné cestování i možnost pracovat na jakémkoliv místě. Upravený Enyaq bude fungovat nejen jako obytný vůz, ale také jako mobilní kancelář

Autor: Tiskový servis Škoda Auto
  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?