Právě vychází časopis AUTO7 4/2020

26.03.2020
přidejte názor
Zdroj: Redakce
 • Hlavní téma: Nová auta do 250 000 Kč

 • Velký test: Opel Corsa v zajímavé naftové verzi

 • Radíme při koupi: Vybíráme Citroën C3 Aircross

 • Servis: Jarní očista auta doma i podle profesionálů

 • Bazar: Superb třetí generace pod lupou a na zvedáku

 • Srovnávací test: Kia Xceed, Mini Countryman, Mazda CX-30

 • Technika: Jak úpravy softwaru čachrují s emisemi?

 • Historie: 125 let Škodovky – klíčové momenty i modely

 • Retro: Svezení s revolučním NSU Ro 80

Dubnové vydání časopisu AUTO7 je právě v prodeji. Jeho ústředním tématem jsou nová auta s cenou do 250 000 Kč. Kdysi pestrá kategorie, která čítala desítky modelů, nyní značně prořídla. V šestistránkovém článku zjistíte, co vše se dá s čtvrtmilionovým rozpočtem koupit a v jaké výbavě – včetně skladových vozů a výhodných nabídek ze zahraničí. Zjistíte také, proč vlastně nejlevnější auta mizí z nabídek výrobců. A pokud chcete raději utratit 250 000 Kč za lákavou prémiovou ojetinu, v dalším článku přinášíme výběr dostupných luxusních vozů, které však pro své majitele představují potenciální past. V rubrice Bazar pak zjišťujeme, jak dobrou koupí je Škoda Superb třetí generace.

Ve velkém testu tentokrát zkoumáme nový Opel Corsa s naftovým motorem 1.5 CDTI. Kompaktní hatchback s francouzským technickým základem oslní například dojezdem okolo tisíce kilometrů nebo účinnými maticovými světlomety, ale zachoval si typicky Opelovskou jiskru? Dalším tématem je jarní očista a údržba vozu, na kterou je nyní ideální čas. Poradíme, na co se zaměřit a ohledně důkladného úklidu interiéru nabízíme pohled specialisty s více než dvacetiletou praxí.

V rubrice „Radíme při koupi“ vybíráme ideální verzi Citroënu C3 Aircross, přinášíme také zajímavé ukázky financování. Posvítili jsme si také na čachry s emisemi díky úpravám softwaru automobilů. Dále jsme proti sobě postavili tři zajímavé crossovery – Kiu Xceed, Mini Countryman a Mazdu CX-30. Vítěze tohoto napínavého klání najdete na poslední stránce výpravného šestistránkového srovnání.

Své místo v AUTO7 má i ohlédnutí do minulosti. Přinášíme svezení s legendárním NSU Ro 80, proslulým svým inovativním wankelovým motorem a také nespolehlivostí, která zapříčinila jeho zkázu. A nemohli jsme vynechat ani 125leté výročí automobilky Škoda – zmapovali jsme klíčové momenty domácí značky a její klíčové modely z dávných dob i současnosti.

Nechybí ani štědrá porce jízdních testů. Hodnotili jsme například aktuální auto roku v ČR – BMW řady 3 se silným šestiválcovým turbodieselem, dále pak Suzuki Swift 4x4, Mercedes-Benz GLS nebo Subaru XV s hybridním ústrojím e-Boxer.

Předplatné tištěné verze AUTO7 objednávejte zde a do schránky vám tak každý měsíc dorazí pestrý výběr zajímavostí, techniky, aktualit i testů. Na tomto místě si pak můžete objednat výhodné předplatné elektronické verze.

 • Žádné názory
 • Našli jste v článku chybu?