Ostré BMW M8 bude i závodit v Le Mans. Podívejte se na první fotky a video

29.05.2017
přidejte názor
Autor: Redakce
  • BMW řady 8 se dočká i ostré verze M8

  • Automobilka zveřejnila první upoutávky

  • BMW M8 zamíří i na závody jako M8 GTE

Koncept BMW řady 8 vyvolal senzaci, ale jen u něj to nekončí. BMW totiž zveřejnilo krátkou upoutávku na ostrou verzi M8 a také sadu fotografií důmyslně maskovaného prototypu. Vývoj vrcholného provedení M8 probíhá paralelně s kupé řady 8. Vedle silničního modelu M8 vznikne ještě závodní provedení M8 GTE, které zamíří například do Le Mans. Ale to až za rok. Svůj debut zažije BMW M8 GTE během závodu na 24 hodin v Daytoně v lednu 2018.

Doporučujeme: Nové BMW řady 8 není jen koncept. Vyrábět se začne už příští rok

Ohledně techniky se toho ještě moc neví. Technický základ bude samozřejmě shodný s běžným kupé řady 8, ale pro model M se počítá s širší karoserií, výraznějšími nárazníky s většími vstupy vzduchu a unikátním designem detailů. Co bude pod kapotou, to můžeme jen hádat.

Nabízí se dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec 4,4 l s „vypínatelným“ pohonem všech kol, který má i nové BMW M5. Výkon produkční verze by se nyní mohl hravě dostat přes 600 koní. Nicméně například BMW řady 7 má vrcholnou verzi M760i, která má dvanáctiválec. A takový motor by řadě 8 opravdu slušel. Že bychom se dočkali dvou verzí M, jako má Mercedes dvě verze AMG (S63 a S65)?

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?