Osmiválce nevymřely. Mercedes představil hned dvě velká SUV s výkonem přes 600 koní

přidejte názor
  • Mercedes představil v Los Angeles hned dva modely poháněné čtyřlitrovým přeplňovaným osmiválcem o výkonu přes 600 koní

  • Coby konkurence pro BMW X5 M přichází AMG GLE 63 a 63 S 4Matic+

  • Zároveň byl odhalen také obří Mercedes-AMG GLS 63 S 4Matic+

I když se neustále mluví o elektromobilech, na auta s velkými motory automobilky ještě definitivně nezanevřely. Třeba Mercedes odhalil na autosalonu v Los Angeles hned dva modely poháněné čtyřlitrovým dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu přes 600 koní. Coby konkurence pro BMW X5 M nově přichází GLE 63 a 63 S. Zájemci o opravdu velké a zároveň hodně rychlé SUV si navíc budou moci pořídit GLS 63 4Matic+, vybavené stejnou jednotkou.

V případě menšího GLE budou k dispozici dvě varianty. Ta slabší nabídne parametry 420 kW (571 k) a 750 Nm, u verze S to bude dokonce 450 kW (612 k) a 850 Nm. Jak už asi víte, bavíme se o mild-hybridním pohonu, kdy se spalovacím motorem spolupracuje malý elektromotor, který zde plní úlohu startér-generátoru. U ostrého GLE i GLS je naladěn na 16 kW. Standardem je devítistupňová automatická převodovka a samozřejmě pohon všech kol.

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4dveřové kupé: Monstrum s velkým M
Přečtěte si také:

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4dveřové kupé: Monstrum s velkým M

Sprint z nuly na 100 km/h zvládne tato novinka za rovné čtyři sekundy, respektive za 3,8 s u silnějšího provedení S. Nejvyšší rychlost je omezená na 250 km/h. Pokud sáhnete po GLE 63 S, pak vás omezovač pustí o 30 km/h výše. Přestože jde o sportovně zaměřené SUV, ani u něj nepřijdou zájemci o režimy pro jízdu terénem (Trail nebo Sand). Samozřejmostí jsou sportovní prvky exteriéru, pořádná kola a luxusní interiér.

Pokud by se vám GLE náhodou zdálo malé, ale chtěli byste jeho osmiválec, můžete nově sáhnout také po GLS 63 4Matic+. Tohle obří SUV se bude nabízet pouze v silnějším provedení, což opět znamená parametry 450 kW (612 k) a 850 Nm. Akcelerace na 100 km/h je záležitostí na 4,2 s a nejvyšší rychlost může být až 280 km/h, pokud si připlatíte za paket AMG Drivers. Pro úplnost, i s tímto luxusním monstrem se pro evropské trhy počítá, což je dobře.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?