Připraven na zimní sezónu: Obytný Kamaz má saunu i nádrž na vodku

1 nový názor
  • Také v zimě lze cestovat obytným automobilem 

  • V Rusku za tímto účelem vznikl vskutku zajímavý obytný vůz, jehož základem je Kamaz 43118

  • Společnost VolgaTrade nabízí luxusní nástavbu, ve které nechybí ani sauna

  • Kromě tepla vás může zahřát také samostatná desetilitrová nádrž na vodku, kterou si budete točit z kohoutku u dřezu 

Cestování obytnými automobily je dnes velmi populární. Většina lidí tahle auta používá během letních měsíců, ale někteří v nich jezdí také přes zimu. Pokud zrovna hledáte nějaký vůz vhodný právě pro zimní radovánky, máme jeden tip. V Rusku zkonstruovali Kamaz 43118 s luxusní obytnou nástavbou, kde najdete naprosto všechno od ložnice přes koupelnu až po saunu.

Třínápravový nákladní automobil je osazen nástavbou s rozměry 7,2 m na délku, 2,5 m na šířku a 2 m na výšku. Ta samozřejmě poskytuje hodně prostoru pro veškeré vybavení. Podle toho to uvnitř vypadá. Nechybí kuchyň vybavená mikrovlnnou troubou, chladničkou o velikosti 140 l, plynovým vařičem, mrazákem nebo dřezem. Obývací pokoj nabídne kůží čalouněné sedačky, kde mohou po rozložení spát čtyři lidé. V kabině najdeme i velkou televizi (40") nebo diodové osvětlení s možností měnit barvy. Druhá menší televize (26") je pak ještě v ložnici.

Vybíráme obytné auto či přívěs: Malý, nebo velký?
Přečtěte si také:

Vybíráme obytné auto či přívěs: Malý, nebo velký?

Asi nejzajímavější je ale to, jak je vůz připraven na zimu. Samozřejmě je zde nezávislé topení spalující naftu a kabina je patřičně izolovaná, ovšem v opravdu tuhých mrazech by mohlo palivo zamrznout. Řešení? Jednoduché. V interiéru jsou pro tyto případy připravena klasická kamna na tuhá paliva.

Vůbec ideální možností, jak se pořádně zahřát, je pak sauna, která může být umístěna v zadní části nástavby. Je obložena cedrovým dřevem a vejdou se do ní tři osoby. Právě kvůli sauně jsou v zadní části ještě jedny dveře umožňující opustit vůz. Myšlenka je prostá. Když budete parkovat někde v zimní přírodě, jednoduše vyskočíte rovnou ze sauny přímo do sněhu a nebudete muset běhat přes obývací pokoj a kuchyň.

Pečujeme o obytné auto či přívěs: Aby dobře sloužil
Přečtěte si také:

Pečujeme o obytné auto či přívěs: Aby dobře sloužil

Luxusní obytný Kamaz toho má ještě mnohem více. Řeč zatím nebyla o možnosti postavit vedle auta velký stan nebo o přítomnosti střešního jeřábu, který umožní vyndat generátor z vozu a použít ho pro nějaké jiné účely. Jak to v takovém obytném autě vypadá, to dobře dokumentují dvě ruská videa. Mimochodem, v tom neoficiálním (najdete ho pod článkem), kde je k vidění vůz reálného zákazníka, stojí za pozornost přítomnost minibaru v obývacím pokoji a hlavně desetilitrová nádrž na vodku, umístěná pod dřezem v kuchyni. Takže žádné zdržování, posádka se zahřeje tak, že si vodku prostě natočí z kohoutku u dřezu.

Samotný Kamaz 43118 navíc poskytne možnost dojet s vaší saunou v podstatě kamkoliv. Jde totiž o 8,6 m dlouhý nákladní vůz vybavený pohonem 6x6 a schopností projet vodu hlubokou až 1,75 m. Obytné provedení má kvůli většímu pohodlí vzduchové odpružení. O pohon se stará vznětový vidlicový osmiválec disponující parametry 180 kW (245 k) a 1060 Nm.

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?