Na těchto úsecích dálnic nepotřebujete od ledna dálniční známku

02.01.2017
10 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • Od ledna není nutné mít dálniční známku na 99 km dálnic

  • Z poplatku jsou vyjmuté především důležité obchvaty

  • Na platnosti a ceně dálničních známek se nic nemění

Od 1. ledna 2017 není nutné na některých úsecích dálnic a rychlostních silnic používat dálniční známku. Uleví se především řidičům, kteří dojíždějí do Prahy a rádi by využívali malý kousek pražského okruhu. Ministerstvo dopravy rozšířilo počet úseků vyjmutých ze zpoplatnění. Nakonec je těch kilometrů 99 a ne 111, jak bylo posledně slibováno. Ale aspoň něco.

V případě pražského okruhu bude bez poplatku úsek mezi exity 16 a 28 od ulice K Barrandovu až k pražskému letišti. Z navazujících dálnic pak nebude nutné mít známku mezi exity 2 a 3 na dálnici D7. Kdo dojíždí z Kladna přes Buštěhrad po dálnici D7 a využívá exit 7, ten se však bez známky neobejde.

Doporučujeme: Stacionární radary zvyšují riziko nehody. Navrhovaná řešení vás ale příliš nepotěší

To samé platí pro dálnici D6 a pro ty, kteří využívají exit 12 mezi Unhoští a Malým Přítočnem. Z poplatku totiž bude vyjmut pouze úsek mezi exity 1 až 7. V případě dálnice D5 okolo Berouna je z poplatku vyjmutý úsek mezi exity 14 až 22. Určitě by bylo komfortnější ale prodloužit úsek až na exit 28 za Zdice... Dálnice D5 okolo Plzně pak nebude zpoplatněna mezi exity 67 až 89.

Známku nebudete potřebovat ani na dálnici D1 mezi exity 258 až 260 u Kroměříže, na dálnici D8 mezi exity 65 až 85, na dálnici D10 mezi exity 0 až 14, na dálnici D11 mezi exity 1 až 8, na dálnici D35 mezi exity 264 až 276 a ne dálnici D46 mezi exity 21 až 26.

Pokud jde o samotné dálniční známky, na jejich platnosti a ceně se nic nemění. Desetidenní kupón stojí 330 korun, měsíční 440 korun a roční 1500 korun.

dalnice poplatek 1 dalnice poplatek 2

Erik (neregistrovaný)
Já jezdím všude po republice a vyhýbat se placeným úsekům by pro mě bylo dost komplikované, takže si dálniční známku kupuju a mám klid. Míst, kde koupit dálniční známku, je hodně, takže to není problém. Na https://napovime.cz/navod/vse-o-dalnicnich-znamkach/ jsem narazil i na zajímavě informace o dálničních známkách na Slovensku a v Maďarsku, ale tam já naštěstí nejezdím, takže si je kupovat nemusím. Ono stačí, že musím každý rok zainvestovat do naší dálniční známky.
Jarmila (neregistrovaný)
Prosím, informaci: je D11 z Hradce Králové sjezd 84 do Opatovic nad Labem D 35 zpoplatněna ? Plánovač tras (mapy cz. ) mě tudy navádí jako neplacený úsek .
wcas (neregistrovaný)
bohužel maji v tom totální bordel ! a nehorší jsou ti buzerovat a otravovat ! zastaví vas na useku kde se neplatí třeba ostrava / opava a už prudí že nemáte dalniční známku ! idealní je z těme trubkama nebavit nechat je vykacat a myslet si něco o p*** pak to řešít na dopravce a nebo naně rovnou poslat právníka :))) navíc se dost divím že se v čr vybec platí za DL známku nebo mýto pro nakladní auta jelikžo kvalita dalnic v čr je rovna tankodromu a na některých usecích budete radi že vam z auta nevypadjí šourbky :)))
Jean (neregistrovaný)
Vidím, že v tom je pěknej bordel. Asi jako ve všem v týhle zkurvený zemi. Ta mapa nahoře má asi stejnou úrověň jako opsaná diplomka průměrného českého politika.
Kalda (neregistrovaný)
Děcka, do Prahy moc nejezdím. Když pojedu od Pardubic po "starý" přes Kolín a do Prahy a potřebuju dojet na sídliště Barrandov, musím mít známku nebo jak to je? Radši se ujistím..
LUDÍK (neregistrovaný)
TAKŽE KDYŽ JEDU Z MOSTU, NA SLANÝ A POKRAČUJU PO D7 NA LETIŠTĚ,TAK BYCH DÁLNIČNÍ ZNÁMKU NEPOTŘEBOVAL????
Vajshaitlova (neregistrovaný)
Dobrý den.Je rychlostní silnice Liberec-Mimon zpoplatněná?
Dave (neregistrovaný)
Dobrý den, Chápu to tedy správně?Že z Ústí n/L.do Dresden přes Petrovice je to bez kuponů zdarma ?
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?