Na prodej je další replika Batmobilu. Tuto ovšem skutečně pohání letecký motor

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Originální Batmobil z roku 1989 byl postaven na základech Chevy Impala

  • O pohon této repliky se stará turbohřídelový motor Boeing z útočné helikoptéry

  • Auto má silniční homologaci

Okřídlený Batmobil minulý rok oslavil společně s legendárním filmem Batman režiséra Tima Burtona kulatých 30 let. Ani tři dekády od představení nepřestává tento mystický, proudovým motorem poháněný automobil fascinovat. Co chvíli se někde objeví na prodej jeho replika. Filmový Batmobil byl postaven na základech Chevroletu Impala a ve skutečnosti ho poháněl osmiválec Chevy. Kdyby skutečně měl mít proudový motor, nezbylo by jaksi místo pro posádku.

Tento „drobný“ detail, který fanoušci dodnes velkoryse opomíjejí, vedl Caseyho Putsche ke zkonstruování vlastního Batmobilu. Přestože proudový motor nemá ani on, rozhodně mezi ostatními garážovými kreacemi vyniká. To proto, že pod dlouhou přední kapotu Casey Putsch namontoval letecký turbohřídelový motor, který koupil na ebay. Jde o čtyřsetkoňový motor Boeing z útočné protiponorkové helikoptéry. Tvůrce ho spojil se čtyřstupňovou poloautomatickou převodovkou, pohánějící zadní kola.

Lego představuje originální Batmobil z roku 1989. Měří 60 cm a stojí osm tisíc
Přečtěte si také:

Lego představuje originální Batmobil z roku 1989. Měří 60 cm a stojí osm tisíc

Bezesporu unikátní replika Batmobilu je nyní na prodej. Ale ještě než navštívíte internetové stránky aukčního domu Toy Barn, kde je vozidlo registrováno, majitel potenciální kupce varuje, že tahle opička sežere extrémní množství banánů. A ne ledajakých. Batmobil Caseyho Putsche totiž jezdí na letecký petrolej JET A-1. Na druhou stranu – v Americe byste s ním mohli jet třeba k doktorovi, jelikož má silniční homologaci.

Jo, a ty kulomety jsou rovněž repliky, ovšem vydávají věrohodné zvuky.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?