Moskvané mohou od města zdarma získat nové auto. Stačí se nechat naočkovat

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Starosta Moskvy chce zvýšit zájem obyvatel o vakcinaci loterií

  • Každý týden se má losovat pět aut v hodnotě milion rublů

  • Moskva hlásí největší nárůst nakažených od prosince a znovu zavádí některá omezení

Podobně jako některé západní země čelí i Rusko tomu, že zájem veřejnosti o očkování není takový, jak by bylo z epidemiologického hlediska zapotřebí. Starosta ruské metropole  Sergej Sobjanin chce nyní občany motivovat k vakcinaci loterií.

Každý občan Moskvy starší 18 let, který se v období od 14. června do 11. července nechá naočkovat první dávkou, bude automaticky zařazen do slosování o nový automobil, řekl Sobjanin. Každý týden se má hrát o pět aut v hodnotě milion rublů (v přepočtu přibližně 287 tisíc korun).

Model vozu starosta neupřesnil a v době přípravy tohoto článku nebyl znám ani z jiných zdrojů. Ke zmíněné milionové hranici má blízko například Lada Vesta s motorem 1,6 l  83 kW, výbavou Luxe Enjoy Pro a samočinnou převodovkou, která vyjde na 1 012 900 rublů. Do limitu by se ale vešel také třeba crossover Lada X Ray Cross 1.8 Luxe za 997 900 rublů a několik dalších modelů.

Lada Vesta zvládla v ruském provozu za tři roky přes 500 000 km. Co všechno se muselo vyměnit?
Přečtěte si také:

Lada Vesta zvládla v ruském provozu za tři roky přes 500 000 km. Co všechno se muselo vyměnit?

„Hlavní přínos pro ty, kdo se nechají naočkovat, ale samozřejmě nelze s žádným autem srovnávat, jde o jejich vlastní zdraví a život bez obav,“ řekl Sobjanin.

Aktuální počet naočkovaných není znám, před třemi týdny jich ale bylo 1,3 milionu – tedy jen o něco více než desetina obyvatel 12milionové metropole. V neděli Moskva oznámila 7704 nakažených, nejvíce od dosavadního vrcholu z 24. prosince. Sobjanin ve svém prohlášení vyzval občany, ať pracují pokud možno z domova, a oznámil znovuotevření polních nemocnic.

Rusko očkuje proti covidu pouze vakcínami domácí výroby. Vedle Sputniku V má schválené rovněž přípravky EpiVacCorona, CoviVac a jednodávkový Sputnik „Light“.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?