MG ukazuje, jak moc agresivní konkurence se řítí z Číny. Ve Španělsku elektrické MG4 atakuje cenovky Škody Scala nebo Fiatu Tipo

22.11.2022
přidejte názor
Autor: Tiskový servis MG
  • Čínských značek figuruje na evropském trhu už opravdu mnoho. Pro zavedené automobilky to bude čím dál těžší konkurence

  • Dobrou ukázkou je MG. Ve Španělsku tato značka upravila ceny zajímavého elektrického hatchbacku MG4 

  • Slušně vybavená verze s dojezdem 350 km startuje částkou v přepočtu 470 tisíc

  • Pro španělské zájemce o hatchback nižší střední třídy to je teď jedna z vůbec nejatraktivnějších nabídek

Čínská konkurence s rozvojem elektrické mobility napříč Evropou sílí. Zatímco u nás jde zatím ještě o okrajovou záležitost, na některých trzích už se jména jako je třeba MG stihla etablovat velmi dobře. Pro zavedené automobilky je problém především v tom, že čínské automobily dnes už nevyrábí nekonkurenceschopné šmejdy, ale dokážou nabídnout velmi zajímavou kvalitu za atraktivní ceny. Když se k tomu přidá státní podpora, můžou se začít dít velké věci, jak to teď ukazuje MG s hatchbackem MG4 na španělském trhu.

MG4 se ve Španělsku začalo prodávat relativně nedávno a jeho základní cena byla zhruba 30 tisíc eur. Jenže španělské zastoupení přišlo s akcí, v rámci které inzeruje svůj elektrický hatchback za cenu od 19 280 eur, tedy v přepočtu za zhruba 470 tisíc. Upozornila na to španělská média, jako například Diariomotor.

Lék na automobilovou drahotu: Značka MG přivezla do ČR dva slibné modely dostupné za hodně zajímavé ceny
Přečtěte si také:

Lék na automobilovou drahotu: Značka MG přivezla do ČR dva slibné modely dostupné za hodně zajímavé ceny

Za tuto sumu dostanou zákazníci auto o výkonu 170 koní s udávaným dojezdem 350 km a solidní výbavou zahrnující diodové světlomety, litá kola, bezklíčkový přístup, multimediální systém nebo digitální přístrojový štít. Samozřejmě snížení ceny skoro o deset tisíc eur není jen tak. Je v něm započítán státní příspěvek na nákup elektromobilu ve výši 7000 eur, snížení o další dva tisíce je podmíněno využitím připraveného financování a sleva 1210 eur představuje aktuální kampaň značky.

Na španělském trhu s elektromobily jde o velmi zajímavou nabídku, protože třeba taková Cupra Born startuje částkou 40 tisíc eur, stejně jako Volkswagen ID.3 a Nissan nabízí Leaf za 25 200 eur po započítání sedmitisícové státní slevy. Španělská média připomínají, že MG4 je teď nejen mimořádně lákavou nabídkou z pohledu zájemců o elektromobil, ale dokonce i z pohledu zájemců o jakýkoliv podobně velký hatchback bez ohledu na motor. Například Hyundai i30 začíná cenovkou 17 170 eur, Fiat Tipo je ve Španělsku k dispozici za 18 410 eur a Škoda Scala začíná na 18 700 eur. Vždy mají tyto modely manuální převodovku a výrazně nižší výkon.

Diariomotor současně uvádí, že MG se díky této agresivní politice dostává v prodejních statistikách na přední příčky. Elektrický crossover MG ZS EV je aktuálně čtvrtým nejprodávanějším elektromobilem na tamním trhu a velmi dobře si vede i benzinová verze MG ZS. Ta se mimochodem prodává už i na našem trhu a během tří měsíců u nás bylo podle statistik SDA registrováno 232 kusů. MG4 se u nás začne prodávat příští rok.

Značka MG patří do obřího čínského koncernu SAIC. Oproti ostatním má výhodu v tom, že je původně britská a v Evropě má přece jen určitou tradici. Ve velkém se už sem ale dostávají i dosud neznámá jména jako BYD, Ora nebo Geely, které nedávno oznámilo vstup i na český trh.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?