Mercedes osvěžil E kupé i kabrio. Novinku od starého modelu skoro nepoznáte

27.05.2020
přidejte názor
  • Mercedes-Benz kabriolet a kupé prošly faceliftem, vizuálně se změnila jen část přídě a kabina

  • Nově jsou ve standardní výbavě LED světlomety nebo zábavní systém MBUX

  • Pod kapotou došlo také ke změně. Vidlicový šestiválec nahradila řadová jednotka

Je to jen pár měsíců, co automobilka Mercedes-Benz předvedla facelift své třídy E. Teď se dostalo i na její sportovnější varianty, tedy kupé a kabriolet. Změny jdou ve stopách sedanu a kombi a nejsou tak na první pohled až zas tak patrné.

Jedinou výraznější vnější změnou je mírně upravená příď, na které se nově objevily full-LED světlomety, které jsou k dostání už ve standardu. Zadní světla jsou dokonce totožná s těmi starými. Auta si lze stále vylepšit sportovním paketem AMG Line, který přidává pohledné doplňky včetně 18“ kol.

BMW 5 po faceliftu elektrifikovalo motory a rozšířilo verze do zásuvky
Přečtěte si také:

BMW 5 po faceliftu elektrifikovalo motory a rozšířilo verze do zásuvky

Uvnitř už v základu najdete zábavní MBUX systém, která má 12,3“ dotykovou obrazovkou. Druhá pak nahrazuje klasické budíky. Samozřejmostí je propracované ovládání, stačí říci „Můj Mercedesi“ a můžete rozdávat příkazy, třeba ke snížení teploty nebo navigování do nejbližší čínské restaurace. Kabina má také nová barevná provedení včetně sytě bílého, které sice není praktické, ale vypadá velmi luxusně.

Kabina dostala nové bílé provedení
V8 vystřídala řadová jednotka

Největší změna se během faceliftu odehrála pod kapotou. V motorizaci E450 vystřídal původní třílitr V6 nový řadový šestiválec, který doplňuje takzvaný EQ Boost. Motor má výkon 269 kW a točivý moment rovných 500 Nm. Verze AMG E53 ze stejné jednotky vydoluje dokonce 320 kW a 520 Nm. Jednotka je ve standardu spojená s devítistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol 4Matic.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?