Mercedes-Benz představí v Ženevě produkční elektromobil značky EQ

16.02.2018
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • V Ženevě se představí také první produkční elektromobil Mercedes-Benz

  • Vůz ponese logo EQ, což je nová značka elektromobilů

  • Konkurencí bude především Tesla, ale i obdobné modely Audi a BMW

Vedle tradičních nových modelů ukáže na autosalonu v Ženevě značka Mercedes-Benz také svůj první produkční elektromobil. Pro tyto potřeby založila automobilka novou značku EQ, kterou bude právě taková auta označovat. Detaily jsou ještě tajné, ale podle všeho se bude jednat o kompaktní crossover podobný Mercedesu GLC.

Dnes se pomalu stává normou, že takový elektromobil bude potřebovat dojezd aspoň 500 km, ale jednou věcí jsou papírové sliby a druhou realita. Konkurence je jasná. Vedle podobných chystaných produktů konkurenčních značek Audi a BMW chce Mercedes přetáhnout zákazníky především automobilce Tesla.

Doporučujeme: Hybridní AMG realitou. Mercedes představil novou motorizaci pro CLS a třídu E

Tesla stále trápí své nedočkavé zákazníky pomalými dodávkami a mnozí již ruší své objednávky. Právě nová generace elektromobilů od zavedených výrobců s vybudovaným servisním a prodejním zázemím může znamenat pro Teslu vážný problém, navíc když po splnění výrobních kvót přestanou Tesle plynou velice štědré vládní dotace (svého času dosahující až 7500 dolarů za každé vyrobené auto).

Koncern Daimler představí v Ženevě  také elektrický Smart a ukáže několik plug-in hybridních modelů nové generace, které mají kombinovat vznětový motor a elektromotor. Novinkou bude i palubní 22kWh nabíječka dostupná za příplatek k vozům s elektrickým pohonem.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?