Mazda MX-5 se dočká zvýšení výkonu. Ale není jisté, zda i v Evropě

02.03.2018
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Dvoulitr v Mazdě MX-5 nabídne výkon 135 kW (184 k)

  • Údaje se ale týkají zatím jen trhu v USA a Kanadě

  • Ohledně evropského modelu zatím nic o posilování nevíme

Mazda zřejmě chystá menší modernizaci roadsteru MX-5 pro modelový rok 2019. Vedle pravděpodobných změn detailů na karoserii a v interiéru se má Mazda MX-5 dočkat také zvýšení výkonu. Dvoulitrový čtyřválec by měl posílit o 26 koní. Aspoň to uvádí Road & Track s odkazem na dokumenty úřadu NHTSA pro homologaci vozidel.

Z registrace nových VIN čísel totiž vyplývá, že místo původních 155 koní (americké koně jsou trochu jiné než ty naše, středoevropské) má mít americká verze 181 koní. Evropský model s motorem 2.0 Skyactiv-G má udávaný výkon 118 kW, tedy našich 160 koní. Americký dvoulitr je homologován na 116 kW (a tedy jejich 155 koní), takže by mohl nabídnout 135 kW v mezinárodně srozumitelných jednotkách.

Doporučujeme: Mazda MX-5 1.5 Skyactiv-G130 vs. Fiat 124 Spider

Mazda zprávu nijak nekomentovala, takže můžeme jen spekulovat, jak se takového zvýšení výkonu dosáhne. Přeplňování se pod kapotu Mazdy MX-5 téměř jistě nechystá. A na nový motor Skyactiv-X je prozatím příliš brzy. Zřejmě tedy prošel dvoulitr důkladnou revizí.

Jak to bude v Evropě, to nevíme. Přísné emisní normy WLTP zrovna nepřejí zvyšování výkonů, spíše naopak. Některé sportovní modely dokonce mizí z trhu. Počkejme si tedy raději na oficiální prohlášení. Povedená jadrná patnáctistovka o výkonu 130 koní pod kapotou zůstane nadále. A i když to může znít zrovna od nás divně, slabší motor je říznější a k charakteru MX-5 se hodí.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?