Malé auto za velké peníze. Dětské autíčko Bugatti Bebe stojí jako pěkný Superb

přidejte názor
  • Zmenšenina slavného modelu Bugatti Type 35 je dalším dárkem ke 110. výročí značky

  • Originální Bugatti Bebe z roku 1927 bylo dárkem druhorozenému synovi Ettore Bugattiho

  • První představení proběhlo na letošním ženevském autosalonu

  • Limitovaná série 500 kusů byla vyprodána během tří týdnů

  • Cena za kus přesahuje 750 tisíc korun

Ten nejlepší dárek k narozeninám vždy nadělíte sami sobě. Tímto heslem se řídilo Bugatti, když představilo božské Bugatti Divo, které vznikne v omezeném počtu 40 kusů jako oslava výročí 110 let od založení značky.

Kromě výše zmiňovaného Diva si ale Bugatti pro své zákazníky připravilo ke svému k významnému jubileu další specialitu. Na jarním ženevském autosalonu značka prezentovala repliku závodního Bugatti Type 35 v měřítku 1:2, vytištěný na 3D tiskárně. Replika odkazovala na dětský elektromobil, který Ettore Bugatti nechal postavit pro svého druhorozeného syna Rolanda. Bugatti Bebe mělo v roce 1927 mezi zaměstnanci tak obrovský ohlas, že se Ettore rozhodl auto vystavit na milánském autosalonu. A takový zájem nečekal ani on sám. Proto v letech 1927 až 1937 nechal postavit na 500 kusů tohoto dětského vozítka.

Originální Bugatti Bebe z roku 1927 bylo dárkem pro čtyřletého druhorozeného syna zakladatele značky
Bugatti Bebe II vznikne v limitované edici 500 kusů. Všechny už znají svého budoucího majitele

Bugatti k příležitosti 110. výročí vyrobí omezenou sérii novodobé inkarnace Bugatti Bebe v měřítku 3:4. Stejně jako v případě prvního modelu z 20. let minulého století se jedná o elektromobil, ovšem nyní se dovnitř vejdou i starší děti a dospělý.

Bebe II je věrnou kopií T35 z roku 1924. Některé prvky jsou nicméně poplatné moderní době – například ukazatel stavu nabití akumulátoru. Stopky pro měření rychlých kol jsou však i zde. Auta mají klakson, funkční světla, zpětné zrcátko nebo ruční brzdu. Jsou rovněž vybavena dálkovým vypínáním na 50 metrů pro případy, že se malý řidič dostane do problémů.

Bugatti představilo Chiron Super Sport 300+ a potvrdilo tak svůj rekord mezi sériovými vozy
Přečtěte si také:

Bugatti představilo Chiron Super Sport 300+ a potvrdilo tak svůj rekord mezi sériovými vozy

Pro nejmenší řidiče je určen „dětský“ režim, tedy výkon 1 kW a maximální rychlost 20 km/h. „Dospělý“ režim nabízí 4 kW a 45 km/h. Stejně jako všechny moderní Bugatti má i Bebe II takzvaný „Speed Key“, kterým se deaktivuje omezovač rychlosti a uvolní výkon až 10 kW. Při pohotovostní hmotnosti 230 kg to bude pěkný kalup. Z toho důvodu je vozítko vybaveno samosvorným diferenciálem.

Dojezd na jedno nabití činí podle zvolené baterie až 30 km. Na výběr je 1,4 kWh anebo 2,8 kWh.

Majitelé navíc dostanou členství v klubu The Little Car Club, který nabízí možnost závodit mezi sebou na slavných závodních okruzích. Základní cena bez daně a dopravy je přes tři čtvrtě milionu Kč. Přesto bylo všech 500 kusů vyprodaných už za tři týdny po představení v Ženevě. Stále však existuje možnost nechat se zapsat do pořadníku…

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?