Lexus LS prošel faceliftem, kterého si ani nevšimnete. Jde hlavně o komfort

07.07.2020
přidejte názor
  • Automobilka Lexus upravila svůj největší model LS. Dostal mírné změny designu či nové barvy

  • Hlavním cílem bylo poskytnout ještě víc komfortu, změn doznal třeba adaptivní podvozek

  • Lexus LS je konkurentem Mercedesu S nebo BMW 7. V Česku se ale prodává málo

Lexus LS přichází pro modelový rok 2021 v novém balení. Auto, které se vyrábí už tři a půl roku prodělalo facelift, který je ale zaměřen hlavně na jízdní vlastnosti. Ze vzhledu vozu ho nepoznáte. Došlo totiž jen k malým úpravám, třeba na brzdových světlech, ta jsou nyní tmavší. Přední světlomety mají systém dálkového svícení, který loni dostalo SUV Lexus RX.

Auto dostalo také nové barevné odstíny. Lak nazvaný Gin-ei Luster je stříbrný. Vůz na obrázcích má navíc sportovní kola F Sport o velikosti 20 palců. Uvnitř se pak objevila například černá tlačítka na volantu, na středovém panelu přibyl „čudlík“ na rychlý přístup k vyhřívání sedadel a volantu. Zábavní systém zastupuje dotyková obrazovka o velikosti 12,3 palce, která podporuje Android Auto i Apple CarPlay.

Lexus IS se předvádí v novém vydání. V Evropě si ho už ale nekoupíme
Přečtěte si také:

Lexus IS se předvádí v novém vydání. V Evropě si ho už ale nekoupíme

Hlavní změny se ale podle automobilky odehrály pod kapotou. Měly za cíl jediné – ještě zvýšit už tak vynikající komfort pro posádku. Vůz proto dostal například přepracované adaptivní tlumiče, které mají přinést hladší svezení. Revizí prošly i stabilizátory. Vylepšen byl také aktivní systém na potlačení hluku, který má být nyní účinnější.

Lexusu šlo tolik o komfort posádky, že věnoval pozornost nejmenším detailům. Stehy na kožených sedadlech jsou teď zapuštěny hlouběji tak, aby cestující neobtěžovaly. I to má pomoci manažerskému sedanu, aby zlepšil své prodeje. V Evropě se zatím proti německé konkurenci příliš nechytá. Třeba v Česku se ho loni prodalo 15 kusů. Konkurenční BMW řady 7 zaznamenalo 122 registrací, Mercedes-Benz S dokonce 172.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?