Kamera Tesly Model 3 natočila, jak jí samovolně prasklo sklo. Není to první případ

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Samovolné „vysklení“ bočních oken několikrát natočil kamerový alarm Tesla Sentry Mode

  • Nikdo z techniků Tesly na důvod praskání skel zatím nepřišel

  • Není to jediný problém se skly, který se u značky objevuje

Na elektromobily zaměřený magazín insideevs.com často zveřejňuje zkušenosti od samotných uživatelů elektrických automobilů. Už několikrát se tímto způsobem ze zdánlivě ojedinělého případu vyvinula docela velká kauza. Aktuálně takto vyplavalo na povrch samovolné praskání skel u elektromobilů značky Tesla.

Uživatel Balaji Simma popsal na insideevs svoji zkušenost, kdy mu bez zjevného důvodu prasklo boční okno. Posléze byl ostatními obviněn z toho, že video, které natočil kamerový alarm Tesla Sentry Mode, úmyslně upravil, aby roztříštění skla vypadalo jako samovolné. Jenže se ukázalo, že Simma není jediný, komu se stalo něco podobného. Přidali se i další uživatelé, jejichž alarm rovněž natočil „vysklení“ bočního okna.

Jednomu uživateli dokonce samovolně prasklo zadní okno
V servisu mu pak auto navíc poškodili, patrně brašnou na nářadí

O důvodech se zatím jen spekuluje, ani oficiální Tesla servis nebyl schopen příčinu určit. Faktem je pouze to, že skutečně nejde o ojedinělý případ.

Kromě bočních oken umějí záhadně praskat také zbylá okna, což dokazuje příběh Amey Amritwara, jemuž na dálnici ve vysoké bez zjevného poškození doslova explodovalo zadní okno. Na zadních sedadlech běžně sedává jeho malé dítě, proto se ihned obrátil na Teslu s požadavkem na vysvětlení.

U starších modelů Tesla přestává fungovat středový displej. Je to mnohem větší problém, než si myslíte
Přečtěte si také:

U starších modelů Tesla přestává fungovat středový displej. Je to mnohem větší problém, než si myslíte

V servisu mu původně nechtěli věřit a snažili se svalit vinu na něj. Pořízené fotografie však prokázaly, že nešlo o poškození zapříčiněné člověkem nebo cizím předmětem. Nicméně ani v tomto případě však Tesla důvod prasknutí nezná. Nebo možná zná, ale nechce říct. Ihned po zveřejnění se vynořily spekulace o dalším špatně nalepeném skle, což byl také případad Sergia Rodrigeze, kterému na Modelu Y vypadlo čelní sklo.

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?