Vlákno názorů k článku Jednou provždy: Lepší prorazit závoru, než čekat na vlak. A lepší používat rozum, než natáčet video od Václav Polívka - To je ovšem špatný systém. Je na místě...

Václav Polívka (neregistrovaný)
To je ovšem špatný systém. Je na místě závory upravit tak, aby se otevřely jen v případě, že bude následovat 30 sekund do jejich opětovného spuštění. Nemají být v případě trvání signalizace vůbec zvednuty. Až po vypnutí a s touto rezervou, jako je to při jejich spouštění.
Jiří (neregistrovaný)
Souhlasím. Závory neklamou, klame ten, kdo to takto špatně naprogramoval. Jinde se tomu říká Obecné ohrožení podle § 272–273 trestního zákoníku, tady se kvůli tomu natočí jakoby edukativní video. Svět se asi zbláznil.
Aleš (neregistrovaný)
Když si člověk projde detailně postup, jak ty závory a světla fungují, je jasné, že tomu nic není a je to v pořádku. To, co považujete za automatické, ve skutečnosti úplně stoprocentně ani udělat nejde. To zabezpečovací zařízení neví, že pojede druhý vlak a nebo dokonce za jak dlouho přesně, aby si spočítalo, jestli má nebo nemá cenu zvedat závory. V okamžiku projetí prvního vlaku má zabezpečovací zařízení signál volno a začne prostě závory zvedat. Trať se zdá skutečně volná. Jelikož zvedající se závora by mohla poškodit projíždějící auto, světla dál blikají, dokud se závora bezpečně nezvedne až nahoru. V tom momentě druhý vlak ještě nemusí být vůbec signalizován, ale než se ty závory tedy úplně zvednou, druhý vlak se přiblíží a začne znovu od začátku standardní sekvence, tj. napřed se rozblikají světla a závory jdou až o něco později za nimi, aby auta, která už projíždějí, stihla dokončit přejetí. Stručně shrnuto: To zabezpečovací zařízení prostě neví, za jak dlouho pojede druhý vlak, nemůže proto spojit dva vlaky dohromady a nechat závory déle dole. Speciálně pak na vedlejších tratích, kde moderní technika ještě žádná není a závory používají prehistorický primitivní systém zjišťování, že jede vlak, je to naprosté sci-fi.
Jiří (neregistrovaný)
Patrně jste nepochopil o co jde, Zkusím to zopakovat. Přečtete si znovu bod. 1) Na přejezd se vjíždí až potom, co světelná signalizace zhasne. I když se závory zvedly, mohou se za okamžik zase spustit Já se ptám, proč je možné, aby se závory zvedly dříve než zhasnou signalizační světla? To, jestli se závory mají zase znovu spustit je úplně jedno. Pokud pojede vzápětí další vlak, tak se závory znovu spustí nebo se nezvednou. Není to žádné sci-fi. Pokud by to fungovalo správně, tak se nikdy nemůže stát, aby někdo vjel na přejezd protože se zvedly závory a signalizace ještě svítila. Pro zopakování, zhasnou světla a pak se teprve zvednou závory. Pokud to funguje jinak, splňuje to podle mne zmíněné paragrafy.