Italský trh se propadl téměř k nule. Jedna kategorie aut si ale dokázala polepšit

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Automobilový trh v Itálii se v březnu propadl o 86 %

  • Největší prodeje zaznamenaly elektrifikované vozy „do zásuvky“

  • Nejúspěšnějším modelem letošného roku je zatím Renault Zoe

Itálie se řadí k zemím nejvíce zasaženým pandemií Covid-19, což mimo jiné dokazují prodeje nových aut za měsíc březen, kdy se virus začal naplno šířit napříč celým kontinentem. Ve srovnání s předchozím rokem se v březnu italský trh propadl o masivních 86 %.

Přestože se prodej aut v Itálii téměř zastavil, kategorie nabíjecích aut zůstala jako jediná v černých číslech, a to zejména díky vysokým prodejům v prvních březnových dnech. Celkově se za třetí měsíc roku 2020 na Apeninském poloostrově prodalo 1322 vozů s možností externího nabíjení, což ve srovnání s rokem 2019 představuje nárůst o 22 %.

Drtivý dopad koronaviru: Světová produkce aut letos klesne o pětinu
Přečtěte si také:

Drtivý dopad koronaviru: Světová produkce aut letos klesne o pětinu

Elektrifikované vozy do zásuvky si díky „úrodným“ prvním březnovým dnům zajistily nový prodejní rekord, kdy jejich tržní podíl dosáhl 4,6 %. Ovšem je třeba mít na paměti, že zmiňované prodeje byly z větší části objednávky, které italští zákazníci podepsali v lednu a v únoru, tedy v době, kdy se o koronaviru mluvilo pouze ve spojitosti s Čínou. Celkem se za první tři měsíce roku 2020 prodalo v Itálii 8365 nabíjecích aut.

V Itálii se tradičně daří malým autům, což dokazují také prodejní výsledky. Nejúspěšnějším elektrifikovaným modelem první čtvrtiny roku se stal Renault Zoe, následovaný Teslou Model 3 a Peugeotem 208 EV. Překvapivě dobře si vedl také Smart ForTwo EV nebo VW e-Up!.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?