Ford Mustang Bullitt dostal silnější motor 5.0 V8 a jedinečnou barvu

15.01.2018
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Ford Mustang se znovu dočkal speciální edice Bullitt

  • Připomíná slavný film z roku 1968, ve kterém si zahrál Steve McQueen

  • Edice Bullitt má silnější motor a upravené sání i výfuk

Připomínat film Bullittův případ (v originále Bullitt) snad automobilovým fanouškům sáhodlouze nemusíme. Vedle legendárního Steve McQueena si ve filmu zahrál i Ford Mustang Fastback ’68 v charakteristické tmavě zelené barvě. Od té doby Ford představil několik limitovaných sérií Bullitt. A nový Mustang v této tradici pokračuje.

Ford Mustang Bullitt (17) Spolu s novým Mustangem ukázal Ford také původní filmový originál, který se podařilo objevit teprve nedávno
Ford Mustang Bullitt (12) Původní filmový Mustang Fastback vystavuje Ford v takovém stavu, v jakém byl nalezen, respektive dochován. Současný majitel ho má od roku 1974

Nový Mustang Bullitt poznáte opět podle klasické tmavě zelené barvy, ale tím změny nekončí. Osmiválec 5,0 l se dočkal posílení, takže nyní nabízí výkon 481 koní, o 15 koní víc než běžná americká verze. Točivý moment zůstal na hodnotě 569 Nm. Mustang Bullitt dostal pakety GT Premium a Performance Pack, za které se jinak musí připlácet.

Nechybí speciálně odladěný sportovní výfuk s již diskutovanou elektronickou klapkou pro cílené tlumení nebo naopak plné otevření výfuku. Mustang Bullitt má také otevřený filtr sání spolu s přívodem vzduchu převzatým z verze Shelby GT350. Upravena byla i řídící jednotka, motor má mít ostřejší reakci na plyn.

Doporučujeme: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný rebel

Z detailů stojí za připomenutí výhradně šestistupňová manuální převodovka včetně charakteristického provedení řadící páky s hlavicí ve tvaru bílé kulečníkové koule. A když už jsme u originálu, Fordu se podařilo vypátrat původní Mustang Fastback, který si ve filmu Bullitt zahrál.

Ve filmu účinkovala dvě auta. Jedno po natáčení akčních scén zamířilo do šrotu (aby bylo na jaře 2017 znovu objeveno), druhé po filmování zmizelo. V roce 1974 ho odkoupila rodina současného majitele a jeho existence byla odtajněna teprve nyní. Ford ho vystavuje v Detroitu spolu s novým Bullittem.

A proč si nepřipomenout onu slavnou filmovou honičku na videu? Škoda jen, že internet je sice plný všeho, ale ne nesestříhaného originálu:

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?