Fiat Dobló Panorama: Na trh přijelo další zajímavé rodinné auto, které má v nabídce hned dva diesely

21.06.2024
přidejte názor

Fiat začal přijímat objednávky na nový Fiat Dobló Panorama. K dispozici bude výhradně se spalovacími motory a ve dvou délkách karoserie. Základní cena je 540 tisíc. 

Italská automobilka začala na českém trhu přijímat objednávky na nový Fiat Dobló Panorama. Radost z toho mohou mít především rodiny, protože to je po modernizovaném Peugeotu Rifter a Citroënu Berlingo další příspěvek do kategorie MPV. Fiat navíc slibuje zajímavé ceny a hlavně spalovací motory. 

Nové osobní Dobló je MPV dlouhé 4,4 m, k dispozici ale bude také prodloužené provedení Dobló Panorama Maxi. Standardem je pět sedadel, přičemž ta zadní jsou tři samostatná a všechna jsou vybavená ISOFIXem. Prodloužené provedení lze pořídit také v sedmimístné konfiguraci.

Benzin a dva diesely 

V dnešní době je potěšitelná především nabídka motorů. Ta totiž obsahuje benzinový tříválec o objemu 1,2 l a dva naftové čtyřválce. Benzinové Dobló nabízí výkon 110 koní a spojené je s manuální převodovkou, která je standardem také pro slabší diesel 1.5 BlueHDI (102 k). 

Fiat 124 Special T (1974) vs. VAZ 2101 (1975): Bratři z opačných břehů
Přečtěte si také:

Fiat 124 Special T (1974) vs. VAZ 2101 (1975): Bratři z opačných břehů

Pokud zvolíte silnější vznětovou jednotku o výkonu 131 koní, na výběr bude kromě manuální převodovky také osmistupňový automat. Připlácet pak lze také například za jeden ze čtyř paketů, které v podstatě nahrazují výbavové stupně. 

Nejlevnější na českém trhu bude Dobló Panorama 1.2 PureTech, které startuje s akční cenou 539 900 Kč. Dieselové verze začínají na částce o 50 tisíc vyšší, výkonnější diesel pak stojí minimálně 619 900 Kč. První zákaznická auta dorazí během léta. 

Zdroj: Fiat

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?