Elektrický crossover Volkswagen I.D. Crozz má stejný pohon jako Škoda Vision E

18.04.2017
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Volkswagen I.D. Crozz je elektrický autonomní „crozzover“

  • Pod kapotou je prakticky stejná technika jako ve Škodě Vision E

  • Výkon elektromotorů je 225 kW a slibovaný dojezd 500 km

  • První produkční elektrický Volkswagen přijde v roce 2020

Elektrická platforma koncernu Volkswagen má na autosalonu v Šanghaji dalšího zástupce. Volkswagen totiž přivezl autonomní elektrický koncept I.D. Crozz, což je svým způsobem Škoda Vision E. Nebo je to obráceně? Inu, koncernové sdílení techniky se již netýká jen produkčních aut, ale i konceptů.

Nový koncept I.D. Crozz používá dva elektromotory, stejně jako Škoda Vision E. Celkový výkon je 225 kW (306 k) a tabulky slibují díky 81 kWh akumulátoru dojezd 500 km. Rychlé nabíjení bude trvat jen půl hodiny. Stejně jako ve škodovce...

Doporučujeme: Elektrická Škoda Vision E má pohon 4×4. Na dálnici pojede sama a k nabíjení nepotřebuje kabel

Německý příspěvek na téma autonomní elektromobility blízké budoucnosti přichází rovněž se systémem samočinné jízdy a přidává třeba také vzájemnou komunikaci aut. Ta pomůže vyhnout se dopravní zácpě, respektive nebezpečným překážkám nebo jiným nečekaným komplikacím na silnici.

Na rozdíl od škodovky má ale tento Volkswagen jezdit již úplně sám. Dokonce při přepnutí do plně autonomního režimu zasune volant a změní osvětlení interiéru a exteriéru k navození té správné autonomní atmosféry. Sice nevíme, co si pod pojmem „autonomní atmosféra“ máme představit, ale když potkáváme denně lidi, jak koukají do mobilu a navigace místo na silnici, umíme si přibližný obrázek udělat.

Modulární platforma MEB pro elektrické vozy koncernu VW se má poprvé objevit ve výrobě a v prodeji v roce 2020. Ještě není jisté, který konkrétní model ji dostane jako první, ale zřejmě půjde o vůz velmi blízký právě konceptům Volkswagen I.D.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?