Elektrické vozítko slibuje dojezd 600 km za cenu nové Octavie

02.11.2020
přidejte názor
  • Německá firma Electric Brands chce vyrábět modulární elektromobil s dlouhým dojezdem a nízkou cenu

  • Auto se bude prodávat jako dodávka, bus nebo třeba kempovací speciál

  • Koncept eBussy by se měl dostat do výroby už příští rok, lze si ho rezervovat

Dodávka, valník, pick-up nebo třeba kempovací vůz. To vše dokáže být modulární elektrické autíčko eBussy od německé společnosti Electric Brands. Firma slibuje i pohledný retro vzhled, nízkou hmotnost, dlouhý dojezd a dostupnou cenu. Do výroby by se eBussy mělo dostat už příští rok.

Elektrické autíčko se bude nabízet se dvěma velikostmi baterie. Základní model dostane články s kapacitou pouhých 10 kWh. Elektromobil je ale překvapivě lehký – měl by vážit mezi 450 až 600 kg podle verze. Díky tomu ujede na jedno nabití s nejmenší baterií přijatelných 200 kilometrů.

Cena elektromobilů spadne na úroveň běžných aut už za čtyři roky, tvrdí studie
Přečtěte si také:

Cena elektromobilů spadne na úroveň běžných aut už za čtyři roky, tvrdí studie

Lepší verze už bude mít kapacitu 30 kWh, se kterou by měla zvládnout za ideálních podmínek až 600 kilometrů na jeden zátah. Podíl na tom nese i velmi slabý elektromotor o výkonu pouze 15 kW, tedy 20 koní.

Němci už prý posbírali 4076 objednávek. Zájemce láká poměrně nízká cena. Za nejdostupnější model, který má kabinu pro dva a plochou záď pro instalaci nástavby, zaplatí 17 800 eur, tedy asi 483 tisíc korun. Kempovací speciál s ledničkou, televizí nebo dřezem pak vyjde na 28 800 eur (781 tisíc korun).

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?