Co to je točivý moment, kdy vznikla Škoda a je lepší elektromobil než diesel? Vyzkoušeli jsme, co všechno ví umělá inteligence ChatGPT o autech

12.12.2022
přidejte názor
Zdroj: Depositphotos

Co ví umělá inteligence ChatGPT o světě automobilů? Vyzkoušeli jsme to.

  • Umělá inteligence ChatGPT překvapí přesností svých odpovědí, a to i ze světa automobilů
  • Ne vždy ale tento asistent od společnosti OpenAI ví úplně všechno
  • Psát si s tímto asistentem můžete v češtině a ptát se můžete na cokoliv. Odpovědi jsou věrohodné, ale ne vždy pravdivé

Svět internetu aktuálně žije nástrojem ChatGPT. Jedná se o asistenta, se kterým můžete chatovat a kterému můžete pokládat otázky v podstatě na cokoliv. Tato umělá inteligence zvládá češtinu a působí až překvapivě přirozeně. „Znalostní rozsah je široký a zahrnuje oblasti jako věda, technologie, historie, umění, hudba, literatura a mnoho dalších,“ sama odpověděla umělá inteligence na náš dotaz, co všechno umí. Dotazovat se samozřejmě můžete i na věci ze světa automobilů. 

Umělá inteligence skrytá za programem ChatGPT zjevně velmi dobře zvládá obecné dotazy na historii nebo základní principy fungování určité techniky. Čím více ale požadujete detailů, tím méně přesnou odpověď dostanete. Asistent například přesně neodpověděl na dotaz týkající se typu elektromotorů použitých u Škody Enyaq iV 80×, popis fungování převodovky Lineartronic je pak už hodně zavádějící. Dá se ale očekávat, že se odpovědi budou postupem času vylepšovat. 

Virtuální sluneční clona je průhledná. Zrak ochrání umělou inteligencí
Přečtěte si také:

Virtuální sluneční clona je průhledná. Zrak ochrání umělou inteligencí

V současnosti je ChatGPT především ochutnávkou budoucnosti, ve které už lidé nebudou „googlovat“, ale prostě se zeptají v podobném chatu nějaké neuronové sítě a ta jim otázku zodpoví. Určitou potíží aktuálně je fakt, že sice dostanete velmi věrohodně působící odpověď, ta ale občas nemusí být úplně pravdivá, a navíc není zřejmé, jaký zdroj informací umělá inteligence použila. 

Za společností OpenAI stojí Elon Musk a založena byla v roce 2015. Alespoň tak nám to sdělila umělá inteligence. Chat s tímto nástrojem si může vyzkoušet každý na stránkách chat.openai.com. Ukázky z odpovědí na naše otázky najdete v galerii: 

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?